Magazyn Żużlowy: Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl

Żużel
Magazyn Żużlowy: Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl
fot. Polsat Sport

Czy kiedykolwiek kibice czarnego sportu zastanawiali się jak wygląda praca kierownika startu, który podprowadza czterech jeźdźców pod taśmę? W kolejnym odcinku Magazynu Żużlowego pochylimy się m.in. właśnie nad tym wątkiem. Nie zabraknie ciekawych gości, którzy opowiedzą o tym z różnych perspektyw. Transmisja magazynu w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

Tradycyjnie, jak w każdy wtorek po rozegranej kolejce w Nice 1 lidze żużlowej, Tomasz Lorek zasiądzie w studio z gośćmi, aby omówić kilka tematów- i te bieżące, ale również będące niejednokrotnie tematem tabu.

 

W miniony weekend złe warunki atmosferyczne sprawiły, że wiele meczów zostało odwołanych, ale na zapleczu PGE Ekstraligi udało się odjechać dwa spotkania. W nich PGG ROW Rybnik zaskakująco wysoko pokonał u siebie Zdunek Wybrzeże Gdańsk 58:32, natomiast Orzeł Łódź bez większych problemów poradził sobie z osłabionym kadrowo Lokomotivem Daugavpils 57:33. Wcześniej, w Bydgoszczy, zaplanowane zostały zawody Mistrzostw Polski Par Klubowych, które padły łupem Fogo Unii Leszno. Z pewnością nasi goście w studio odniosą się do tych wydarzeń. A będą nimi:

 

Jan Krzystyniak - legenda Falubazu Zielona Góra oraz Unii Leszno. Na swoim koncie posiada dziesięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski, z czego aż pięć złotych. Cztery razy zdobywał tytuł Mistrza Polski Par Klubowych oraz dwukrotnie otarł się o Czapkę Kadyrowa w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, w których sięgał po srebro. Z powodzeniem pracował również jako trener, zdobywając z Włókniarzem Częstochowa dwa brązowe oraz srebrny medal DMP.

 

Jarosław Olszewski - były żużlowiec klubów z Gdańska, Piły oraz Świętochłowic. W jego kolekcji widnieją cztery medale DMP. Bardzo dobrze radził sobie w zawodach indywidualnych, zwyciężając Brązowy oraz Srebrny Kask, a także zajmując drugie miejsce w Złotym Kasku. W 1990 roku zajął czwarte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, przegrywając bieg dodatkowy o brąz z późniejszym sześciokrotnym mistrzem świata - Tonym Rickardssonem.

 

Adam Jasiurski - prawdziwy pasjonat czarnej szlaki. Doskonale znany kibicom częstochowskiego Włókniarza, którego jest kierownikiem startu od wielu lat.

 

Dariusz Cieślak - były prezes Kolejarza Rawicz. Od 2009 r. posiada licencje Kierownika Zawodów FIM oraz od 2012 r. oraz Super Kierownika Zawodów FIM. Nadzorujący prace podkomisji regulaminowej GKSŻ.

 

W cyklu "Sylwetka zawodnika" przedstawimy postać wychowanka Unii Leszno, reprezentującego obecnie barwy Orła Łódź - Tobiasza Musielaka.

 

Transmisja Magazynu Żużlowego o godz. 20:00 w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze