Największa w historii kadra Norwegii w skokach narciarskich

Zimowe
Największa w historii kadra Norwegii w skokach narciarskich
fot. PAP/EPA

Norweska federacja narciarska NSF przedstawiła w poniedziałek kadrę A w skokach narciarskich na przyszły sezon. Liczy ona ośmiu mężczyzn i cztery kobiety i jest największa w historii tej dyscypliny w Norwegii.

Trener męskiej reprezentacji Alexander Stoeckl wyjaśnił podczas konferencji prasowej w Oslo, że "zwykle miałem sześciu skoczków, a nawet pięciu. Tym razem po nieudanym sezonie chcemy odbić się w następnym".

 

Doświadczeni skoczkowie Daniel Andre Tande, Anders Fannemel, Robert Johansson i Johann Andre Forfang pozostaną w nowym sezonie trzonem drużyny.

 

- Po zakończeniu karier przez Andreasa Stjernena i Kennetha Gangnesa włączyliśmy do drużyny trzech bardzo młodych skoczków. Powołanie 22-letniego Robina Pedersena, 18-letniego Thomasa Aasena Markenga i 20-letniego Mariusa Lindvika pokazuje, że przechodzimy zmianę generacji - powiedział Stoeckl.

 

- Ci trzej młodzi skakali już przy różnych okazjach w Pucharze Świata lecz teraz są stałymi członkami kadry A. Są tak zmotywowani wiadomością o powołaniu do pierwszej drużyny, co oznacza też finansowe wsparcie, że możemy spodziewać się dużych niespodzianek już podczas lata. A zamierzamy startować we wszystkich konkursach letniej Grand Prix - wyjaśnił szkoleniowiec norweskich skoczków.

 

Krajowa federacja narciarska nie ukrywa, że przeznaczyła większe środki na nadchodzący sezon i powiększyła również skład kadry kobiet z trzech do czterech skoczkiń. Są to Maren Lundby, Anna Odine Stroem, Ingebjoerg Saglien Stroem i Silje Oppseth.

 

- Ten zespół ma moim zdaniem największy obecnie potencjał na świecie - uważa trener żeńskiej reprezentacji Christian Meyer. Kierownik reprezentacji Clas Brede Brathen przyznał, że „budżet na nadchodzący sezon został zwiększony o ok. milion euro i jest to solidna podwyżka”.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze