Nowicka: Chciałabym, żeby gra z najlepszymi była dla nas na porządku dziennym

Siatkówka

- Oczekuję tego, że krok po kroku będziemy oswajać się z grą z najlepszymi zespołami na świecie i że będzie to dla nas na porządku dziennym. Chciałabym, żebyśmy przestały czuć presję - powiedziała rozgrywająca reprezentacji Polski Julia Nowicka.

Adrian Brzozowski: Młoda gniewna reprezentacji Polski, która będzie deptać starszym koleżankom po piętach, czy jeszcze ta, która będzie się uczyć? Co lepiej definiuje Cię przed sezonem reprezentacyjnym?

 

Julia Nowicka: Oba te stwierdzenia. Chcę się uczyć, ale będę też walczyć o pozycję w drużynie.

 

Trener pewnie będzie dawał szansę wszystkim dziewczynom w tym długim sezonie reprezentacyjnym. Czego oczekujesz od siebie i tej drużyny?

 

Oczekuję tego, że ten sezon będzie dla nas jeszcze lepszy niż zeszły i że krok po kroku będziemy oswajać się z grą z najlepszymi zespołami na świecie. Chciałabym, żebyśmy przestały czuć presję i żeby było to dla nas na porządku dziennym. Mam nadzieję, że będziemy się czuć coraz pewniej ze sobą i przeciwko tym zespołom. Jestem ciekawa, co przyniesie ten sezon.

 

Która z imprez, w których będziecie miały okazję zagrać, będzie najważniejsza?

 

Dla mnie każda. Staram się skupiać na poszczególnych imprezach. Zdaję sobie sprawę, że dla mnie, jako młodej zawodniczki, ważne jest, żeby czerpać z tego jak najwięcej.

 

Cała rozmowa z Julią Nowicką w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI MONTREAUX VOLLEY MASTERS

Adrian Brzozowski, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie