Zacznijmy od początku. Skóraś w poniedziałek rano został jako jedyny wezwany do klubu na rozmowę z prezes Danutą Witkowską. Ostatecznie z zawodnikiem spotkał się jednak dyrektor sportowy Łukasz Stupka, który poinformował Skórasia o tym, że zostało wszczęte względem niego postępowanie dyscyplinarnego w sprawie wydarzeń z 4 listopada.

 

Zaskoczony Skóraś nie mógł uwierzyć w to co słyszy, jednak dobra gra aktorska Łukasza Stupki spowodowała, że młody zawodnik z minuty na minutę był coraz bardziej przejęty. Sytuacja diametralnie zmienią się po kilku minutach, kiedy to do pokoju weszli przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i wręczyli piłkarzowi Bruk-Bet Termalikowi oficjalne powołanie na mundial U-20. Stres zniknął, a na twarzy Skórasia pojawiły się łzy szczęścia.

 

 

- To wielkie wyróżnienie dla nas jako klubu. Wielkie brawa dla Michała, jego ciężka praca została zauważona. Michał wykorzystał świetne warunki i niejednokrotnie pokazał swoje wysokie umiejętności piłkarskie. Udowodnił, że można trafić z naszego klubu do kadry narodowej i przepełnia nas duma. Wystarczy tylko ciężka praca, pokora i chęć do dalszego rozwoju - mówił dyrektor sportowy Bruk-Bet Termaliki.

 

Skóraś to nie jedyny zawodnik z Fortuna 1 Ligi, którzy otrzymał powołanie od selekcjonera Jacka Magiery. Na mistrzostwach świata zagrają także Miłosz Mleczko z Puszczy Niepołomice, Jan Sobociński z ŁKS-u Łódź, Serafin Szota z Odry Opole oraz Adrian Łyszczarz i Tymoteusz Puchacz z GKS Katowice.