Lundby: Małysz moim idolem

Zimowe
Lundby: Małysz moim idolem
fot. PAP

Maren Lundby, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w skokach narciarskich, zamierza w tym sezonie wyrównać wyczyn Adama Małysza, który jako jedyny skoczek wygrał Puchar Świata w punktacji generalnej trzy razy z rzędu.

„Legendarny Adam Małysz nie tylko jako dotąd jedyny dokonał tego wyczynu w sezonach 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, ale zdobył jeszcze czwartą kryształową kulę w sezonie 2006/2007. Niestety nie udało mu się zdobyć olimpijskiego złota, pomimo że w pewnym okresie całkowicie zdominował tę dyscyplinę sportu” - podkreślił dziennik „Aftenposten”.

 

- Małysz to legenda dyscypliny, którą kocham dzięki niemu i jest moim absolutnym idolem od wczesnego dzieciństwa. Już jako dziewczynka, kiedy Norwegia szalała na punkcie tego skoczka, chciałam być jak on. Wygrał PŚ aż cztery razy, w tym aż trzy kolejne i teraz moim głównym celem i marzeniem jest powtórzyć ten niewiarygodny wręcz wyczyn - powiedziała gazecie 24-letnia Norweżka, która wygrała PŚ w dwóch ostatnich sezonach.

 

Lundby ma na koncie złoty medal olimpijski z Pjongczangu (2018) oraz cztery medale mistrzostw świata w tym złoty, srebrny i dwa brązowe.

 

- Medali mam już dużo i teraz marzę o hat tricku Małysza i to on motywuje mnie przed nadchodzącym sezonem. To byłoby coś - podkreśliła.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie