Paula Stamm: Chcemy oddać hołd "Papie" oraz jego wychowankom

Sporty walki

- Na Placu Mirowskim rozpoczynamy budowę pod pomnik mojego pradziadka Feliksa Stamma. Odsłonięcie już we wtorek 21 maja o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich warszawiaków, żeby trzymali sztamę ze Stammem. To będzie wielka, historyczna uroczystość - powiedziała prawnuczka Feliksa Stamma, Paula Stamm.

"Papa" Stamm to legenda polskiego pięściarstwa. Jako trener siedmiokrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. Do jego wychowanków należeli mistrzowie oraz medaliści olimpijscy, świata i Europy, tacy jak Kazimierz Paździor, Jerzy Kulej, Jan Szczepański, Józef Grudzień, Zbigniew Pietrzykowski i Marian Kasprzyk.

 

Urodzony w Kościanie szkoleniowiec będzie miał swój pomnik, który umieszczony zostanie na Placu Mirowskim.

 

- Miejsce specjalnie, wyjątkowe, godne i reprezentacyjne. Nieopodal tego placu jest hala Gwardii - mekka polskiego pięściarstwa. Tam pachnie boksem. 66 lat temu odbyły się tam pierwsze powojenne mistrzostwa Europy w boksie, gdzie Stamm i jego wychowankowie zdobyli aż dziewięć medali, pięć złotych. Polska flaga unosiła się na ringiem, słyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Polacy wtedy oszaleli, nazwali mojego pradziadka "Papa", wynieśli go na rękach spod hali, rzucali w niego kwiatami. Chcemy mu teraz oddać hołd oraz jego wychowankom i w rocznicę tych mistrzostw odsłonimy pomnik dla "Papy" - powiedziała Paula Stamm.

Grzegorz Milko, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze