Bieniek o odejściu z ZAKSY: Czas na kolejny krok do przodu

Siatkówka

– Trzy lata byłem w Kędzierzynie-Koźlu. Dwa razy zdobyliśmy mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar Polski, raz srebrny medal PlusLigi, który był odbierany jako nasza duża porażka. Myślę, że naprawdę miło będę wspominał ten pobyt w ZAKSIE, ale czas na kolejny krok do przodu – powiedział Mateusz Bieniek. Środkowy reprezentacji Polski po sezonie żegna się z drużyną mistrza Polski.

W przyszłym sezonie Bieniek ma zagrać w ekipie mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova. Sam siatkarz w magazynie #7strefa nie chciał jednak jeszcze potwierdzić tego transferu. 
 
Obecny sezon reprezentacyjny to dla siatkarzy m.in. walka o olimpijskie paszporty na igrzyska Tokio 2020. Bieniek nie ukrywa, że marzy o wywalczeniu medalu tej imprezy.
 
– Myślę, że każdy z nas, gdzieś w dalszej perspektywie ma w głowie ten medal. Każdy o tym medalu marzy. Byłem na igrzyskach w Rio, ale tam nam nie wyszło. Zrobimy wszystko, by w Tokio się udało. Mam tylko takie życzenie, żeby wszyscy byli zdrowi i żeby grali najlepsi. Reprezentacja to jest grupa najlepszych zawodników z danego kraju i jeśli będą grali najlepsi, to jestem spokojny o sukces – przyznał. 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze