EBL: Arka Gdynia – Anwil Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: Arka Gdynia – Anwil Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

W czwartek ruszają półfinały play-off Energa Basket Ligi. Walkę o finał zainauguruję starcie Arki Gdynia z Anwilem Włocławek. W przypadku pojedynku tych dwóch drużyn ciężko mówić o zdecydowanym faworycie, dlatego możemy spodziewać się dużych emocji. Transmisja meczu Arka Gdynia – Anwil Włocławek od godziny 17.30 w Polsacie Sport Extra.

Arka w tym sezonie wygrała z Anwilem trzy razy (dwa razy w lidze i w ćwierćfinale Pucharu Polski), ale teraz włocławianie są zupełnie innym zespołem. Znów w nim rządzi Ivan Almeida. Z kolei gwiazdy Arki Josh Bostic i James Florence mają unikalną umiejętność trafiania trudnych rzutów w ważnych momentach.

Ta rywalizacja to także wielki pojedynek ambitnych trenerów, którzy wierzą w swoje umiejętności i marzą o wielkich rzeczach. 43-letni Igor Milicić z Anwilu już był mistrzem, o trzy lata młodszy Przemysław Frasunkiewicz z Arki debiutuje w tym sezonie w play-off. Nigdy się nie spotkali w jednym klubie jako zawodnicy, ani w relacji zawodnik - trener, choć kilka razy było blisko. Teraz będą starali się nawzajem przechytrzyć.

Czy mistrz Polski zachowa szansę na obronę tytułu? Półfinałowe starcie do trzech zwycięstw rozpocznie się już w czwartek i zapowiada się na wyrównany pojedynek,  który może wymagać nawet pięciu spotkań. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Gdyni. Czy Florence oraz Bostic spełnią marzenia gdynian o finale rozgrywek? Wszystko wyjaśni się do końca maja.

Transmisja meczu Arka Gdynia - Anwil Włocławek od godziny 17.30 w Polsacie Sport Extra.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie