Jak poinformował w czwartek łódzki klub, jego zawodnicy będą odpoczywać trzy tygodnie. Wolne dostaną po sobotnim, ostatnim meczu ŁKS-u w 1. lidze. Przygotowania do gry w ekstraklasie rozpoczną w poniedziałek 10 czerwca. Dzień później zaplanowano badania.

 

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala do końca czerwca będą ćwiczyć na własnych obiektach w Łodzi. 1 lipca wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wlkp., które potrwa do 9 lipca.

 

W trakcie przygotowań sztab szkoleniowy zaplanował siedem meczów sparingowych. Formę ŁKS sprawdzą kolejno drużyny: Włocłavii Włocławek (15 czerwca), Wisły Płock (22 czerwca), Radomiaka Radom (29 czerwca), Warty Poznań (3 lipca), GKS Tychy i Kotwicy Kołobrzeg (6 lipca) oraz Korony Kielce (13 lipca).

 

Dwukrotni mistrzowie Polski do ekstraklasy wracają po siedmiu latach występów w niższych ligach. Prawo gry w elicie wywalczyli na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek 1. ligi. W ostatnim meczu obecnego sezonu wiceliderzy tabeli w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Odrą Opole (godz. 17.30).

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY