O tym, że Lokomotiw będzie chciał wykupić polskiego pomocnika mówiło się już od dłuższego czasu. Doniesienia na temat pozostania Krychowiaka w Moskwie były zgodne z zapisami umowy Lokomotiwu z PSG, zgodnie z którą klauzula wykupienia Polaka miała być uruchomiona po rozegraniu przez niego 10 spotkań w rosyjskiej Premier Lidze. Taką granicę pomocnik przekroczył już kilka miesięcy temu, dlatego z niecierpliwością czekano tylko na potwierdzenie informacji o pozostaniu Krychowiaka w Moskwie na dobre.

 

Kilkadziesiąt godzin temu w rosyjskim dzienniku sportowym "Sport Express" pojawił się wywiad z dyrektorem generalnym Lokomotiwu Wasilijem Kinkadze, który zdradził, że trwają rozmowy w sprawie sfinalizowania definitywnego transferu Polaka. - Wszystko jest w toku. Szykujemy kontrakt. W jego obecnej umowie znajduje się klauzula. Krychowiak rozegrał wymaganą liczbę meczów na długo przed Nowym Rokiem - mówił Kinkadze.

 

Według informacji dziennikarza zajmującego się Lokomotiwem - Stefano Confortiego, takie negocjacje są już za Krychowiakiem i Lokomotiwem, którzy dogadali się w sprawie kontraktu. Druga drużyna Premier Ligi ma wykupić polskiego pomocnika za 12,5 miliona euro, a "Krycha" ma podpisać umowę do 2021 roku. Tym samym pożegna się on oficjalnie z PSG, do którego trafił za niespełna 30 milionów euro w lipcu 2016 roku. Conforti informuje, że teraz należy tylko czekać na oficjalny komunikat w sprawie Polaka.

 

 

Wypożyczony z PSG Krychowiak w tym sezonie zanotował we wszystkich rozgrywkach klubowych 36 meczów dla Lokomotiwu. Strzelił w nich dwa gole i dorzucił cztery asysty. Jedno z trafień zanotował kilka dni temu w meczu 28. kolejki Premier Ligi z Rubinem Kazań. Z kolei w środę 15 maja zagrał całe spotkanie rewanżowe w półfinale Pucharu Rosji i przyczynił się do awansu do finału. Rywalem Lokomotiwu w decydującym meczu będzie 22 maja Ural Jekaterynburg.

 

WYNIKI, TERMINARZ i TABELA PREMIER LIGI