Angulo: Strzelam więcej goli niż w młodości

Piłka nożna
Angulo: Strzelam więcej goli niż w młodości
fot. PAP

35-letni napastnik Górnika Zabrze Igor Angulo z 22 golami przewodzi klasyfikacji snajperskiej piłkarskiej ekstraklasy. "Czuję się teraz lepiej niż kiedy byłem młodszy, strzelam też więcej gol"” – powiedział Hiszpan. Poprzednie rozgrywki zakończył z dorobkiem 23 trafień, a do poprawienia wyniku został mu sobotni, wyjazdowy mecz ostatniej kolejki z Koroną Kielce.

 - Plan jest taki, żeby wynik poprawić. Jestem w dobrej formie, ale jak będzie – zobaczymy. Poprzedni sezon był najlepszy w mojej karierze. Jestem napastnikiem, moim zadaniem jest strzelanie goli, jednak futbol to gra zespołowa. Najważniejszy jest wynik Górnika. Obecne rozgrywki nie są dla nas tak dobre jak poprzednie, ale każdy sezon jest inny. Piast Gliwice rok wcześniej walczył do końca o utrzymanie, a teraz – o mistrzostwo. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie dla nas lepszy – dodał Hiszpan.

 

Przypomniał, że ma jeszcze roczny kontrakt z zabrzańskim klubem.

 

 - Chcę być w Górniku, jestem tu szczęśliwy – stwierdził.

 

Zabrzanie rok temu, będąc beniaminkiem, skończyli rywalizację w ekstraklasie na czwartym miejscu, teraz długo czekali na zapewnienie sobie utrzymania.

 

O Angulo często się mówi, że wie gdzie poleci piłka.

 

 - Mam nadzieję, że to prawdziwa opinia., To jest efekt pracy. Jeśli cały czas próbujesz, walczysz, to w końcu piłka cię znajdzie. Na treningach nie pokazuję młodszym żadnych trików, bo ich nie znam. Chodzi o doświadczenie. Kiedy byłem młody, nie zdobywałem tylu goli – tłumaczył z uśmiechem.

 

Przyznał, że obecne rozgrywki są dla niego trudniejsze, bo rywale wiedzą już jak gra.

 

 - Rok temu byłem nieznany w ekstraklasie, teraz było trudniej. Lubię grać na linii spalonego, zawsze tam jestem. Stoperzy w lidze są młodsi ode mnie, więc muszę być sprytny. Często mnie łapią na spalonym, ale też potrafię zdobywać bramki – powiedział .

 

Podkreślił przy tym, że ceni system analiz wideo VAR, bo sprzyja grze fair.

 

Nie ukrywał, że myśli już o wakacjach.

 

 - Zacząłem je planować, kiedy zapewniliśmy sobie utrzymanie w ekstraklasie. Według moich obliczeń zagrałem w sumie w 44 spotkaniach. To dużo. Teraz będzie czas na odpoczynek, ładowanie akumulatorów przed kolejnym sezonem – zauważył.

 

Podkreślił, że choć wcześniej grał w krajach południa Europy, przyzwyczaił się już do polskiej pogody.

 

 - Mam wrażenie, że w tym sezonie było dużo zimniej niż w poprzednim. Najgorsza była dla mnie pierwsza zima w Polsce, ale teraz jestem gotowy na każdą pogodę – dodał.

 

Zaznaczył, że w miarę upływu lat coraz więcej czasu poświęca na regenerację, odpoczynek.

 

 - Wiem, że dla utrzymania optymalnej formy ważne są detale. Dlatego o nie dbam. Chodzi o odpowiedni sposób odżywiania, odpoczynek. Zdaję sobie sprawę z tego, że mam 35 lat i jeśli chcę dłużej pograć - muszę o siebie dbać – zakończył Igor Angulo.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze