Duda opuścił Łazienkowską 3 w lipcu 2016 roku za kwotę około 4 milionów euro. W umowie sprzedaży między Legią Warszawa a Herthą Berlin został uwzględniony zapis mówiący o podziale zysków z kolejnego transferu. Polacy zastrzegli sobie, że 10% kwoty, która zostanie zapłacona za Dudę, trafi do Warszawy. Sevilla jest skłonna wydać kilkanaście milionów euro za Słowaka, portal transfermarkt.de wycenił go na 15 milionów.

 

Obecny sezon dla młodego pomocnika jest najlepszym w jego dotychczasowej karierze. Klub z Berlina nie ma szans na grę w europejskich pucharach, jednak Duda zrobił wszystko, by zagrać w Europie. 24-latek w tym sezonie wystąpił w 34 meczach, zdobywając 11 bramek i notując 6 asyst. Nic więc dziwnego, że liderem Herthy zainteresowała się Sevilla.

 

"Mundo Deportivo" poinformowało, że z ojcem piłkarza spotkał się już dyrektor sportowy klubu Monchi. Zapewnił go, że Sevillę stać na transfer. Sevilla od jakiegoś czasu szuka ofensywnego pomocnika, ponieważ niejasna jest przyszłość Pablo Sarabii, a jego zmiennicy (Franco Vazquez i Ever Banega) są już bliżej końca kariery. Wcześniej do drużyny z Andaluzji przymierzany był Hatem Ben Arfa, grający obecnie w Rennes.

 

WYNIKI I TABELA LA LIGA