Gol Bielika zapoczątkował wielki thriller! Charlton w finale play-offów po karnych (WIDEO)

Charlton z Krystianem Bielikiem w składzie zagra o awans do Championship! Młodzieżowy reprezentant Polski zdobył bramkę na samym początku szalonego spotkania z Doncaster Rovers, rozstrzygniętego dopiero w rzutach karnych. Po wymianie ciosów to zespół Polaka zagra na Wembley.

The Addicks wygrali pierwsze spotkanie półfinałowe 2:1 na boisku rywala i byli zdecydowanym faworytem do gry w finale play-offów.

Rewanż świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, bo już po upływie dwóch minut do siatki trafił Bielik. Polak doskonale wyszedł w powietrze po rzucie wolnym bitym z bocznego sektora boiska i nie dał szans Marko Marosiemu.

Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać: Tommy Rowe dał wyrównanie zaledwie dziesięć minut później atomowym uderzeniem sprzed pola karnego.

Wyrównane spotkanie przyniosło wiele szans i emocji, jednak kumulacja przyszła dopiero w ostatnich minutach. Gola na wagę dogrywki zdobył doświadczony obrońca Andy Butler, a goście byli blisko awansu jeszcze przed upływem 90 minut.

Sprawa awansu miała rozstrzygnąć się w dogrywce, która toczyła się po myśli przyjezdnych: po złym ustawieniu Bielika do pustej siatki trafił John Marquis. Zanim realizatorzy jednak zaprezentowali powtórki trafienia, na 2:3 trafił Darren Pratley. Taki rezultat oznaczał rzuty karne, a zanim doszło do konkursu zmieniony został Bielik.

Dramatyczna seria jedenastek przyniosła triumf Charltonu, bowiem goście pomylili się w dwóch ostatnich próbach. Takie rozstrzygnięcie dało zespołowi Lee Bowyera awans do finału play-offów, gdzie o promocję do Championship Charlton powalczy z inną uznaną na Wyspach marką, a więc Sunderlandem. Czarne Koty okazały się w dwumeczu lepsze od Portsmouth (1:0 i 0:0).

Dla Bielika był to 33. występ i czwarty gol w tym sezonie dla zespołu z The Valley.

Charlton Athletic - Doncaster Rovers 2:3 po dogrywce - awans: Charlton (4:4 w dwumeczu, 4:3 w rzutach karnych)

Bramki: Bielik 2, Pratley 101 - Rowe 11, Butler 88, Marquis 100