Śląsk wygrywając w poprzedniej kolejce na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:0 zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie i w spotkaniu z Arką Gdynia, która też ma zapewniony ligowy byt, gra teoretycznie o nic. Trener Lavicka na przedmeczowej konferencji zapowiedział jednak, że to nie oznacza, iż potraktuje sobotnie spotkanie mniej poważniej niż wcześniejsze.

 

- Koncentrujemy się i przygotowujemy do meczu z Arką jak do wszystkich wcześniejszych. Będziemy mieli analizę rywala, trening taktyczny, czyli tak jak zwykle. Chcemy zwyciężyć, aby być na koniec sezonu jak najwyżej w tabeli - dodał.

 

W tej chwili Śląsk w tabeli zajmuje 13. miejsce i ma punkt mniej od Arki oraz dwa od Górnika Zabrze. Jeżeli wrocławianie wygrają w sobotę, na pewno wyprzedzą gdynian, a w przypadku porażki Górnika, także zabrzan. Wojskowi mogą też zsunąć się niżej, bo nad czternastą Wisłą Płock mają tylko oczko przewagi. Jak policzyli włodarze klubu z Oporowskiej, różnica między najlepszym z możliwych miejsc a najgorszym, to 600 tysięcy złotych, co dla Śląska nie jest małą kwotą.

 

Wrocławianie nie będą jednak mogli w sobotę zagrać w optymalnym składzie. Na pewno zabraknie Mateusza Radeckiego, Krzysztofa Mączyńskiego oraz Michała Chrapka. Wszyscy zmagają się z drobnymi urazami.

 

- Zrobiliśmy ważny wynik w Legnicy, ale kosztowało nas to dużo zdrowia i niektórzy piłkarze mają zdrowotne problemy. Chcemy ten ostatni mecz zagrać tak, aby wygrać, ale nie musimy i nie chcemy ryzykować zdrowiem zawodników. Najważniejsze jest zdrowie. Chcemy wystawić taki skład, który na ten moment będzie najsilniejszy także pod względem zdrowotnym - wyjaśnił czeski szkoleniowiec.

 

Zespół Śląska przygotowuje się do meczu z Arką, ale trenerzy i działacze myślą już o nowym sezonie. Pewne jest, że dla kilku piłkarzy sobotnie spotkanie będzie ostatnim w barwach Wojskowych.

 

- Mecz z Arką nie będzie decydował o tym, czy ktoś zostaje, czy z niego rezygnujemy. O tym decyduje cała runda - skomentował Lavicka.

 

Po meczu z Arką piłkarze Śląska dostaną wolne i do treningów wrócą 17 czerwca. W planach wrocławian jest jeden obóz na Słowacji.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY