Diamentowa Liga: Krukowski trzeci w Szanghaju

Oszczepnik Marcin Krukowski zajął trzecie miejsce w rzucie oszczepem w mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju. Inni startujący w Chinach Polacy uplasowali się poza podium. Patryk Dobek w biegu na 400 m przez płotki zajął 4. lokatę.

Krukowski (KS Warszawianka Warszawa) po raz kolejny pokazał, że od początku tego sezonu znajduje się w świetnej dyspozycji. W Chinach stanął na najniższym stopniu podium, uzyskując w najlepszej próbie 84,51. Wcześniej w Kielcach rzucił jeszcze dalej - 84,76 i zapowiedział, że czuje się gotowy na przekroczenie 90 metrów. Polski oszczepnik dwukrotnie wypełnił tym samym minimum PZLA na mistrzostwa świata w Katarze (27 września - 6 października). W Szanghaju wygrał Niemiec Andreas Hofmann z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 87,55.

Dobek (MKL Szczecin) zajął 4. miejsce w biegu na 400 m ppł, osiągając czas 49,64. Zwyciężył reprezentant Kataru Abderrahaman Samba z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 47,27.

Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) zajęła siódme miejsce w bardzo silnej stawce w biegu na 400 m. Polska przebiegła jedno okrążenie w czasie 51,85. Wygrała reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser - 50,65.

Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) zajęła 8. miejsce w pchnięciu kulą. Polska mistrzyni Europy z Berlina osiągnęła w najlepszej próbie 17,86. Wygrała Amerykanka Chase Ealey - 19,58.

W skoku o tyczce w Chinach wygrała Greczynka Katerina Stefanidi, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,72. W biegu na 5000 m triumfował z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie Etiopczyk Yomif Kejelcha - 13.04,16. Od soboty liderką światowych list jest także zwyciężczyni biegu na 1500 m - Marokanka Rababe Arafi, która przekroczyła linię mety osiągając czas 4.01,15.

Zwyciężczyni biegu na 3000 m z przeszkodami Kenijka Beatrice Chepkoech uzyskała czas 9.04,53 i także ona jest liderką światowych list. Te otwiera także Amerykanin Noah Lyles, który w biegu na 100 pokonał o tysięczne części sekundy swojego rodaka Christiana Colemana. Obaj uzyskali 9,86.

Mityng w Szanghaju był drugim z 14 mityngów Diamentowej Ligi. Pierwszy odbył się 3 maja w Dausze, a kolejny zaplanowany jest 30 maja w Sztokholmie.