AC Milan - Frosinone. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

We włoskiej Serie A trwa zacięta rywalizacja o awans do europejskich pucharów. Jednym z kandydatów do gry w Champions League jest AC Milan, którego ewentualna promocja uzależniona będzie też od wyników z innych stadionów. W starciu ze zdegradowanym już Frosinone może odblokować się z kolei Krzysztof Piątek. Relacja i wynik na żywo z meczu AC Milan - Frosinone od godz. 18:00.

Piątek nie potrafił trafić do siatki sześciu kolejnych rywali, jednak jego słabsza dyspozycja zbiegła się ze słabszą grą całego zespołu z Mediolanu. Podopieczni Gennaro Gattuso przez serię słabszych występów będą mieli duży problem z awansem do Champions League, jednak wciąż mają na to szanse.
 
W tabeli Serie A trwa walka o europejskie puchary, a w obliczu niespodziewanej porażki Torino zwycięstwo Rossonerich ze zdegradowanym już Frosinone zapewni im co najmniej grę w eliminacjach do Ligi Europy. Nikt na San Siro nie ukrywa jednak, że celem numer jeden jest Liga Mistrzów. Brak powrotu do elitarnych rozgrywek może nieść za sobą duże konsekwencje.
 
Będzie to ważne spotkanie także dla Piątka, który ma na swoim koncie 21 trafień w tym sezonie. Ciężko wciąż mówić o realnych szansach na koronę króla strzelców, bo na dwa spotkania do końca sezonu reprezentant Polski ma aż pięć trafień straty do Fabio Quagliarelli.
 
Zespół Frosinone ze spadkiem musiał pogodzić się już kilkanaście dni temu. Obok Chievo jest to najgorszy zespół tego sezonu Serie A i zdobył zaledwie jeden punkt na przestrzeni ostatniego miesiąca. Nieoczekiwanie w bezpośrednim spotkaniu między tymi zespołami w grudniu padł bezbramkowy remis i Milan stracił tak ważne w kontekście walki o LM punkty.
 
Relacja i wynik na żywo z meczu AC Milan - Frosinone od godz. 18:00.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie