Czwarty mecz z rzędu Juventusu bez zwycięstwa. Atalanta bliżej Ligi Mistrzów

Juventus zremisował z Atalantą 1:1 w meczu 37. kolejki Serie A. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie dzięki bramce Josipa Ilicica, ale w końcówce wyrównał Mario Mandzukic. Dzięki temu remisowi piłkarze z Bergamo awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Więcej do wygrania mieli piłkarze Atalanty, którzy do ostatniej kolejki będą się bili o miejsce w najlepszej czwórce, które zapewni im udział w Lidze Mistrzów. Juventus od jakiegoś czasu miał już zapewnione mistrzostwo Włoch, ale Massimiliano Allegri postawił na mocny skład. W ataku znalazło się miejsce m.in. dla Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybali, o którym w ostatnich dniach było głośno. Wszystko za sprawą słów jego brata odnośnie potencjalnego odejścia Argentyńczyka z Turynu.

Piłkarze z Bergamo byli bardziej zmotywowani, co dało się zaobserwować od samego początku. Wojciech Szczęsny miał co robić, a czasami dopisywało mu szczęście. Tak było choćby po uderzeniu Hansa Hateboera, który trafił w poprzeczkę. W 33. minucie piłka w końcu wpadła do siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej zachował się Josip Ilicic i Atalanta objęła prowadzenie.

Allegri postanowił zareagować. W drugiej połowie na boisku pojawili się Federico Bernardeschi i Mario Mandzukic. To właśnie Chorwat okazał się tym, który w końcu przełamał niemoc Juventusu w tym spotkaniu. Nie do końca wiadomo, jak udało mu się trafić do siatki, gdyż kąt był wyjątkowo ostry. Ostatecznie piłka po jego uderzenie przeleciała między nogami bramkarza Pierluigiego Golliniego, a na twarzach kibiców gospodarzy nareszcie pojawił się uśmiech.

Sytuacja przed ostatnią kolejką zapowiada się pasjonująco. O trzecie i czwarte miejsce powalczą Atalanta, Inter, AC Milan oraz AS Roma.

Juventus - Atalanta 1:1 (0:1)

Bramki: Mandzukic 80 - Ilicic 33

Juventus: Szczęsny - Cancelo, Barzagli (80 Mandzukic), Bonucci, Alex Sandro (46 Bernardeschi) - Can, Pjanic, Matuidi (85 Kean) - Cuadrado, Dybala, Ronaldo.

Atalanta: Gollini - Hateboer, Djimsiti, Masiello - Castagne, de Roon, Freuler, Gosens (62 Mancini) - Gomez (74 Pasalic) - Ilicic (78 Barrow), Zapata.

Żółte kartki: Alex Sandro, Ronaldo, Matuidi - Hateboer.