Serie A: Kosmiczny gol Zielińskiego rozpoczął koncert Napoli z Interem

Spotkanie Napoli z Interem w przedostatniej kolejce Serie A rozpoczęło się od trzęsienia ziemi w postaci cudownego gola Piotra Zielińskiego. Później piłkarze Interu długo zbierali szczęki z murawy, a gdy już to zrobili... dostali ciosy w postaci kolejnych bramek. Honorowego gola dla Interu strzelił Mauro Icardi. Napoli - Inter 4:1.

Inter walczył w tym meczu o zapewnienie sobie gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, Napoli dawno taki scenariusz już zrealizowało. Mediolańczycy musieli jednak wygrać na Stadio San Paolo, a po 16 minutach zadanie stawało się o tyle trudne do zrealizowania, że przebłysk geniuszu zanotował Piotr Zieliński. Polak przyjął piłkę na 25. metrze od bramki i huknął nie do obrony w okienko bramki Samira Handanovicia.

Goście nie byli w niedzielny wieczór w Neapolu tylko kelnerami na balu, jaki urządzili sobie neapolitańczycy, ale w bezlitosny sposób byli punktowani przez piłkarzy Carlo Ancelottiego. Druga bramka padła jednak dopiero w 61. minucie, kiedy Jose Callejon doskonale znalazł w polu karnym Driesa Mertensa, a ten podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Inter uparcie walczył o gola dającego nadzieję, ale jeśli Orestis Karnezis nie dawał rady odbić piłki, to nawet wtedy ratowali go koledzy, tak jak Kalidou Koulibaly, który wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 71. minucie było zaś 3:0 po premierowym trafieniu Fabiana Ruiza. Hiszpan zakończył jednak spotkanie z dwubramkowym dorobkiem, bo już w 79. minucie trafił na 4:0 trafiając bardzo mocno przy bliższym słupku.

Rozmiary porażki Interu, który w ostatniej kolejce będzie drżał o Ligę Mistrzów, zmniejszył w końcówce z rzutu karnego Mauro Icardi. Zieliński zagrał 90 minut, jego kolega z reprezentacji Polski - Arkadiusz Milik opuścił boisko w 76. minucie, nie zapisując się w żaden specjalny sposób w trakcie swojego pobytu na murawie.

Napoli - Inter 4:1 (1:0)
Bramki: Zieliński 16, Mertens 61, Ruiz 71, 79 - Icardi 81

Napoli: Karnezis - Malcuit, Albiol, Koulibaly (84' Luperto), Ghoulam - Callejon, Allan, Ruiz, Zieliński - Milik (76' Insigne), Mertens (80' Younes)

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Skriniar, Asamoah - Gagliardini (58' Vecino), Brozović, Politano (46' Politano), Nanggolan, Perisić (79' Candreva) - Martinez