Mistrzostwo nie dla Legii! Tylko remis z Zagłębiem Lubin

Legia Warszawa miała wygrać z Zagłębiem Lubin i liczyć na potknięcie Piasta Gliwice w walce o mistrzostwo Polski. Gospodarze nie stanęli jednak na wysokości zadania i tylko zremisowali z Miedziowymi 2:2. Przez zwycięstwo Lechii ustępujący mistrzowie Polski mogli stanąć tylko na najniższym stopniu podium, jednak gol Adama Hlouska w ostatnich minutach pozwolił im utrzymać pozycję.

Gospodarze od początku spotkania przypuszczali zdecydowane ataki. Efekt nastąpił w 16. minucie. Sebastian Szymański zainicjował składną akcję, po której padła bramka. Kasper Hamalainen wbiegł w pole karne, podał, a Szymański przepuścił piłkę, którą do bramki skierował Carlitos.

W 28. minucie gospodarze powinni prowadzić 2:0, ale piłkę zmierzającą do bramki po strzale Hamalainena wybił głową pomocnik „Miedziowych” Bartosz Slisz.

Cztery minuty później Słoweniec Damjan Bohar doprowadził do wyrównania, wykorzystując dokładne podanie z głębi pola Filipa Starzyńskiego. Gospodarze wyraźnie byli zaskoczeni takim obrotem sprawy i stracili chęć do gry.

Po przerwie gra ofensywna gospodarzy wciąż była mało zdecydowana. Największe zagrożenie pod bramką gości stworzył kilka minut po zmianie stron Cafu, ale piłka trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi minimalnie niecelnie z rzutu wolnego strzelał Starzyński.

W 58. minucie to goście objęli prowadzenie. Do podania z prawej strony boiska Alana Czerwińskiego wybiegł Patryk Szysz i silnym strzałem pokonał Radosława Majeckiego.

Trener Legii dokonał trzech zmian, ale jego zespół wciąż grał niemrawo i mało zdecydowanie. W końcówce do ataku zerwał się Szymański, który w 83. minucie po indywidualnej akcji trafił w poprzeczkę. Swoją szansę miał również Luis Rocha, ale minimalnie spudłował.

W 90. minucie do wyrównania doprowadził Adam Hlousek, który po sezonie odejdzie ze stołecznego klubu. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do czeskiego obrońcy, który z kilku metrów trafił do bramki.

Tym samym Legia zakończyła sezon remisem na własnym boisku oraz brakiem mistrzowskiego tytułu. Kibice nie ukrywali rozczarowania i skandowali pod adresem właściciela klubu: „Mioduski, gdzie jest mistrzostwo”.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)
Bramki: Carlitos 16, Hlousek 90 - Bohar 33, Szysz 58

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Marko Vesovic (59. Jarosław Niezgoda), Domagoj Antolic (71. Adam Hlousek), Cafu, Kasper Hamalainen (59. Dominik Nagy), Sebastian Szymański - Carlitos

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic - Alan Czerwiński, Bartosz Slisz, Filip Jagiełło (68. Łukasz Poręba), Filip Starzyński, Damjan Bohar (78. Dawid Pakulski) - Patryk Szysz (80. Jakub Mares)

Żółte kartki: Szymański, Remy - Oko

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 24 437