Piłkarz Pogoni Szczecin najmłodszym graczem Ekstraklasy w XXI wieku!

Piłka nożna
Piłkarz Pogoni Szczecin najmłodszym graczem Ekstraklasy w XXI wieku!
fot. Cyfrasport

Rozpoczęła się druga minuta doliczonego spotkania 37. kolejki ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Pogonią Szczecin. Z boiska schodził Bośniak Zvonimir Kozulj, a jego miejsce zajął Kacper Kozłowski. 15-latek spędził na murawie zaledwie kilka minut i stał się tym samym najmłodszy debiutantem ligi w XXI wieku.

Pogoń Szczecin w ostatnim meczu sezonu pokonała na wyjeździe Cracovię 3:0. Przy ustalonym wyniku spotkania trener "Portowców" Kosta Runjaić zdecydował się wprowadzić na murawę Kozłowskiego. Środkowy pomocnik, który dołączył do pierwszego zespołu 9 maja stał się najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce w nowym tysiącleciu. W momencie wejścia na boisko miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni.

 

Do tej pory rekordzistą pod tym względem był piłkarz Wisły Kraków Daniel Hoyo-Kowalski. Wychowanek "Białej Gwiazdy" urodzony 12 lipca 2003 roku w Barcelonie swoje pierwsze kroki na ekstraklasowych boiskach stawiał przeciwko Zagłębiu Lubin. Miał wtedy 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni.

 

Co ciekawe, ani Kozłowski, ani Hoyo-Kowalski nie są najmłodszymi zawodnikami w historii najwyższej ligi rozgrywkowej w kraju. Tytuł ten należy od niemal... 60 lat do Janusza Sroki. Wychowanek Cracovii w trakcie debiutu miał 15 lat i 57 dni. Utalentowany pomocnik dostał szansę od byłego selekcjonera reprezentacji Polski Michała Matyasa. Na boisku zameldował się w 77. minucie meczu 12. kolejki sezonu 1969/1970 z Szombierkami Bytom. 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie