"Waldek King" zrobił coś z niczego. Twitter urzeczony historią Piasta

Piłka nożna
"Waldek King" zrobił coś z niczego. Twitter urzeczony historią Piasta
fot. PAP

Piast Gliwice wytrzymał presję i po zwycięstwie 1:0 nad Lechem Poznań został mistrzem Polski. Historyczny wynik ekipy z Górnego Śląska nie przeszedł bez echa w mediach społecznościowych. "Grande Piast Gliwice. Gratulacje i szacunek. Świętujcie i widzimy się na Super Pucharze - napisał na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

W niedzielę stało się coś, czego przed sezonem niewielu się spodziewało. Rywalizacja Legii Warszawa i Piasta Gliwice o mistrzostwo Polski toczyła się do ostatniej kolejki. Ostatecznie zwycięstwo 1:0 z Lechem dało gliwiczanom pierwszy w historii, wymarzony tytuł. Na czele zespołu stanął trener Waldemar Fornalik, któremu nie będzie można już zarzucać, że brakuje mu trofeów.

 

Legia przegrała swoje ostatnie spotkanie w tym sezonie, więc nawet w przypadku remisu lub porażki Piasta nie sięgnęłaby po tytuł mistrzowski. "W rundzie finałowej Piast zdobył 19 na 21 możliwych punktów, Legia 8, a Lechia 7. Mistrzostwo Polski bezapelacyjnie zasłużone. Legia w czerech ostatnich spotkaniach ugrała... 2 punkty. Do przemyślenia dla właściciela" - napisał Borek na Twitterze.

 

Piękna historia Piasta urzekła sportowe środowisko, które nie szczędziło drużynie pochwał w mediach społecznościowych.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie