NHL: St. Louis Blues mają awans do finału na wyciągnięcie ręki

Hokeiści St. Louis Blues na wyjeździe pokonali San Jose Sharks 5:0 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL prowadzą 3-2. Hat-trickiem w niedzielę popisał się Jaden Schwartz.

Mecz z większym animuszem zaczęli Sharks. W pierwszej tercji oddali 11 strzałów, a goście tylko cztery. Razili jednak nieskutecznością i nie wykorzystali też okresu w gry przewadze. W dodatku bramkę dla Blues zdobył Szwed Oskar Sundqvist.

Później jednak inicjatywa zdecydowanie należała do przyjezdnych. W 24. minucie koncert rozpoczął Schwartz, który trafił jeszcze w 43. i 57. minucie. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się jeszcze Rosjanin Władimir Tarasenko.

"Jesteśmy już naprawdę bardzo blisko awansu. Wszyscy mamy tego świadomość i trudno o tym nie myśleć. Wiemy jednak też, że Sharks to mocna ekipa, która łatwo się nie podda" - powiedział napastnik Blues Patrick Maroon.

Blues w wielkim finale grali trzykrotnie, ale po raz ostatni w 1970 roku. Szóste spotkanie odbędzie się we wtorek w St. Louis.

Na rywala czekają już hokeiści Boston Bruins, którzy w decydującej rozgrywce play off na Wschodzie rozprawili się z Carolina Hurricanes 4-0.