French Open: Kawa odpadła w pierwszej rundzie eliminacji

Katarzyna Kawa nie zagra w głównej drabince tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach ziemnych w Paryżu. Polska tenisistka przegrała w pierwszej rundzie eliminacji z Japonką Kurumi Narą 2:6, 6:1, 5:7.

Sklasyfikowana na 192. miejscu Polka stoczyła zaciętą walkę z rywalką w trzecim secie. 26-letnia zawodniczka pochodząca z Krynicy-Zdrój przegrywała w nim 1:5, ale doprowadziła do wyrównania. Dwa kolejne sety wygrała Nara, która w drugiej rundzie eliminacji zagra z rozstawioną z numerem trzecim Szwajcarką Timea Bacsinszky.

W poniedziałek również w pierwszej rundzie odpadł Kamil Majchrzak, który przegrał Włochem Simone Bolellim 5:7, 6:7 (5-7).

Z Biało-Czerwonych pewni miejsca w głównej drabince singla, która rozpocznie rywalizację w niedzielę, są: Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz.