Mityng w Nankinie: Dobek i Włodarczyk uzyskali minima na mistrzostwa świata

Inne
Mityng w Nankinie: Dobek i Włodarczyk uzyskali minima na mistrzostwa świata
fot. Cyfrasport

Patryk Dobek czasem 49,23 zajął drugie miejsce w biegu na 400 m ppł na lekkoatletycznym mityngu w Nankinie. W rzucie młotem trzecia była Anita Włodarczyk (73,64). Oboje wypełnili minima na jesienne mistrzostwa świata w Dausze, a Włodarczyk także na igrzyska w Tokio.

Dobek, który uzyskał najlepszy wynik wśród Europejczyków w tym sezonie, przegrał tylko z Japończykiem Takatoshim Abe - 49,16. Trzecie miejsce zajął Amerykanin David Kendziera - 49,27.

 

W swoim pierwszym starcie w tym sezonie rekordzistka świata Włodarczyk okazała się gorsza od Chinki Wang Zheng - 75,27 oraz Amerykanki DeAnny Price - 74,21. Na siódmym miejscu rywalizację zakończyła Joanna Fiodorow - 72,34, a na 11. pozycji sklasyfikowano Malwinę Kopron - 68,25.

 

Trzecie miejsce w rzucie oszczepem zajął Marcin Krukowski, który już wcześniej wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Katarze (27 września - 6 października). We wtorek Polak uzyskał 84,45. Wyprzedzili go mistrz olimpijski Niemiec Thomas Roehler - 86,39 oraz Czech Jakub Vadlejch - 85,34.

 

W konkursie pchnięcia kulą ósma była Paulina Guba - 17,95. To o pięć centymetrów za mało do minimum na MŚ. Zwyciężyła Chinka Gong Lijiao - 19,84.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie