Selassie zakończył reprezentacyjną karierę

Piłka nożna
Selassie zakończył reprezentacyjną karierę
fot. PAP

Theodor Gebre Selassie, jeden z najlepszych w ostatnich latach piłkarzy reprezentacji Czech, poinformował o zakończeniu kariery w drużynie narodowej. Powodem są kłopoty zdrowotne i rodzinne. - To był zaszczyt - skomentował możliwość gry w kadrze.

Występujący w Werderze Brema 32-letni Gebre Selassie, którego ojciec jest Etiopczykiem, a matka Czeszką, przyznał, że gra w czeskiej reprezentacji była spełnieniem marzeń.

 

- Dzisiaj kończy się coś niewiarygodnego. Po długim namyśle zdecydowałem się z uwagi na sprawy zdrowotne i rodzinne zakończyć karierę w kadrze - poinformował piłkarz, który gra na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika.

 

- Nigdy nie zapomnę poczucia dumy z wejścia na pokład reprezentacji i śpiewania hymnu narodowego. Dziękuję wszystkim trenerom, pod wodzą których występowałem, a także wszystkim kolegom z drużyny, z którymi razem nosiłem koszulkę narodową. Tak samo dziękuję wszystkim ludziom, którzy mnie dopingowali. Życzę kadrze powodzenia i sukcesów w przyszłości. To był zaszczyt - przyznał.

 

Wystąpił m.in. podczas mistrzostw Europy 2012, których współgospodarzem była Polska. Biało-czerwoni przegrali z Czechami 0:1 we Wrocławiu na zakończenie zmagań w grupie A i odpadli z dalszej rywalizacji.

 

Gebre Selassie zagrał także na Euro 2016 we Francji.

 

Łącznie wystąpił w 54 meczach kadry narodowej (niektóre źródła podają 52), w których zdobył trzy bramki. Przeciwko Polsce zagrał również w listopadzie ubiegłego roku w towarzyskim spotkaniu w Gdańsku, gdy Czesi zwyciężyli 1:0.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze