Liga Narodów: Antiga odwiedził Opole. Francuz przyjechał po nauki do Nawrockiego?

Siatkówka
Liga Narodów: Antiga odwiedził Opole. Francuz przyjechał po nauki do Nawrockiego?
fot. Polsat Sport

Rozgrywki Ligi Narodów to doskonała okazja do spotkania wielu siatkarskich osobistości. Kamery Polsatu Sport zauważyły obecność na trybunach w Opolu byłego już szkoleniowca ONICO Warszawa Stephane'a Antigi, który od przyszłego sezonu będzie pracował w DevelopRes Rzeszów.

Antiga rozmawiał na trybunach z selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet Jackiem Nawrockim podczas meczu Tajlandia - Włochy, zakończony ostatecznie triumfem Italii bez straty seta.

 

Obaj panowie mieli okazję współpracować ze sobą w PGE Skrze Bełchatów. Wówczas Antiga był zawodnikiem, natomiast Nawrocki asystentem, a później pierwszym trenerem. Po zakończonej karierze siatkarza Francuz postanowił, jak się później okazało z powodzeniem, spróbować swoich sił jako szkoleniowiec. Jego największym sukcesem jest wywalczenie z Biało-Czerwonymi mistrzostwa świata w 2014 roku. Do tego należy dorzucić również brązowy medal Ligi Światowej oraz Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z reprezentacji Kanady. W 2017 roku wrócił do Polski, aby objąć stery ONICO Warszawa, z którą w minionym sezonie dotarł do finału PlusLigi, aby przegrać z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

Po odejściu Antigi z warszawskiego klubu spekulowano, że sam zainteresowany być może obejmie stery ZAKSY. Olbrzymim zaskoczeniem była informacja o angażu Francuza do występującego w Lidze Siatkówki Kobiet zespołu DevelopRes Sky Res Rzeszów. Dla Antigi będzie to pierwszy kontakt z żeńską siatkówką. Czy z tego powodu zjawił się w Opolu, aby podpatrzeć pracę Nawrockiego, który z kobiecą kadrą pracuje od 2015 roku? A może pragnie pozyskać którąś z występujących w Lidze Narodów siatkarek do teamu z Podkarpacia?

 

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze