AMP w lekkiej atletyce: Sensacja w pierwszym dniu zawodów

Inne

Reprezentanci 84 uczelni wyższych biorą udział w rozpoczętych w piątek Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. - Mamy ponad 1200 zawodników, co sprawia, że w całym cyklu AMP jesteśmy największą imprezą - powiedziała Aleksandra Leszczyńska z AZS Łódź, organizator zawodów. Już pierwszego dnia rywalizacji doszło do sensacji.

W piątek lekkoatleci-studenci walczyli o pierwsze medale, a jako pierwsza na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy Katarzyna Flis (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), która wygrała bieg na 100 metrów przez płotki. Chwilę później doszło do ogromnej niespodzianki, bo biegu finałowego na 110 metrów przez płotki nie wygrał Damian Czykier (Politechnika Warszawska). Mistrz Polski i półfinalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zajął drugie miejsce, a złoto wywalczył Michał Sierocki (Politechnika Lubelska), który rezultatem 13.65 s ustanowił swój rekord życiowy.

 

– Nie mogłem sobie lepiej tego wymarzyć, a niewiele brakowało, że w ogóle bym nie wystartował, bo kilka dni temu doznałem kontuzji. Na całe szczęście udało się jednak pobiec – mówił Sierocki.

 

– Cieszę się, że mamy wreszcie w Polsce płotkarza młodego pokolenia, który dobrze biega – dodał Czykier.

 

Wśród złotych medalistów pierwszego dnia jest też Natalia Kaczmarek (AWF Wrocław), jedna z „Aniołków Matusińskiego”. Kaczmarek nie miała sobie równych w rywalizacji na 400 metrów kobiet. Jej wynik to 53.57 s. 


– Jestem zadowolona i z miejsca, co oczywiste, ale i z czasu. Jestem w mocnym treningu, kilka dni temu słabo pobiegłam w Norwegii i trochę obawiałam się tego startu – mówiła Kaczmarek.

 

W sobotę ciekawie zapowiada się rywalizacja na 100 metrów kobiet, w którym wystąpią dwie najlepsze polskie… płotkarki Klaudia Siciarz (AWF Kraków) i Karolina Kołeczek (UMCS Lublin). Z kolei w niedzielę w biegu na 200 metrów wystąpi inna czterystumetrówka, mistrzyni Europy z Berlina Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań).

 

– W tym roku nie tylko połączyliśmy Akademickie Mistrzostwa Polski z Mistrzostwami Polski AZS, ale również rozszerzyliśmy zmagania o nowe konkurencje, przez co zawody trwają nie dwa, a trzy dni – dodała Aleksandra Leszczyńska.


Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Łódź i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

 

W załączonych materiałach wideo rozmowy z Natalią Kaczmarek, Damianem Czykierem i Michałem Sierockim.

 

Komplet wyników Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce TUTAJ

Materiały prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze