Janicki nowym piłkarzem Wisły Kraków

Piłka nożna
Janicki nowym piłkarzem Wisły Kraków
fot. Cyfrasport

Rafał Janicki nie jest już piłkarzem Lecha Poznań. Obrońca podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Kraków i od nowego sezonu będzie występował na stadionie przy ulicy Reymonta. Jest to już trzeci transfer przeprowadzony przez "Białą Gwiazdę" w tym okienku transferowym.

Od 2017 roku Janicki przebywał w Lechu na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk. To dobiegło jednak końca, podobnie zresztą jak umowa z klubem z Gdańska, więc 26-latek mógł przejść do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. Z jego umiejętności zdecydowała się skorzystać Wisła, oferując mu dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o jeden rok.

 

W Lechu Janicki rozegrał 53 mecze, na przestrzeni których popisał się dwiema asystami. Wcześniej bronił barw Lechii (2010-2017), gdzie rozegrał 185 spotkań (cztery gole i osiem asyst).

 

Janicki jest trzecim wzmocnieniem ekipy prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. Wcześniej na ulicę Reymonta trafili już Michał Mak z Lechii Gdańsk oraz David Niepsuj z Pogoni Szczecin, którzy podobnie jak 26-latek zasilili "Białą Gwiazdę" na zasadzie transferu bezgotówkowego.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie