Fajdek po treningach w Spale rozpoczyna sezon

Inne
Fajdek po treningach w Spale rozpoczyna sezon
fot. Materiały prasowe

Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek rozpoczyna w niedzielę sezon. Młociarz, który przez ostatnie miesiące leczył kontuzję, wystartuje w mitingu w Forbach. Ostatnie tygodnie przed startem sezonu spędził w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

- Cieszę się, że wreszcie będę mógł wziąć udział w zawodach, bo ostatnie miesiące były bardzo ciężkie. Długo nie mogłem trenować i momentami czułem się z tym bardzo źle. Na szczęście to już przeszłość - powiedział Fajdek.

 

Polak, który w tym sezonie w Doha będzie bronił tytułu mistrza świata, przez ostatnie miesiące schudł kilkanaście kilogramów. - Bardzo cenię sobie współpracę z panią dietetyk Ulą Somow. W Spale mam możliwość trzymania diety, ponieważ panie kucharki przygotowują dla mnie specjalne posiłki według jej zaleceń - dodał Fajdek, który do wszystkich najważniejszych startów w tym sezonie będzie przygotowywał się w spalskim COS.

 

- Spędzę tu łącznie ponad dwa miesiące, więc rzeczywiście jest to dla mnie drugi dom. Dobrze się tu czuję - stwierdził młociarz.

 

W Forbach wystartują również inni reprezentanci Polski - młociarz Wojciech Nowicki, młociarki Joanna Fiodorow i Malwina Kopron oraz kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie