Orlen Wisłę Płock opuszcza ośmiu zawodników

Piłka ręczna
Orlen Wisłę Płock opuszcza ośmiu zawodników
fot. PAP

W sobotę po przegranym z PGE Vive Kielce 25:32 drugim finałowym meczu o mistrzostwo Polski Orlen Wisła Płock zdobyła srebrny medal. Dzień później drużyna pożegnała się z kibicami. Z zespołu odchodzi ośmiu zawodników.

„Przytoczę słowa Xavi Sabate, że dziś Orlen Wisła to zupełnie inny zespół niż dziesięć miesięcy temu. A ostatnie mecze z naszym odwiecznym rywalem to sportowe spektakle, w których graliśmy jak równy z równym” – powiedział na pożegnanie prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

 

To był bardzo dobry sezon dla płockiej drużyny. Co prawda nie zrealizowała żadnego ze stawianych na początku sezonu celów, ale udowodniła, że jest bezsprzecznie drugim zespołem w kraju. Awansowała do Top 16 Ligi Mistrzów, była finalistą Pucharu Polski i zdobyła srebrne medale mistrzostw kraju. Przed rokiem płocczanie zanotowali tylko jeden sukces, wywalczyli srebrne medale.

 

Dumny z zespołu piłki ręcznej był prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

 

- Dziękuję za sezon pełen emocji, walki, bardzo trudny, ale dający nadzieję na przyszłość. Dziś widać, że wykluwa się silna drużyna. Przeżyliśmy wspaniałe momenty, awans do Top 16, walkę jak równy z równym w meczach z PGE VIVE. Dziękuję za to, co na parkiecie i za to, co na trybunach - powiedział.

 

Z kibicami pożegnał się kapitan drużyny Marcin Wichary, który bronił dostępu do bramki Orlen Wisły przez 15 lat.

 

- Chciałbym podziękować rodzinie za wsparcie, drużynie, z którą tworzyliśmy historię, sztabowi szkoleniowemu i oczywiście wam – wspaniałym kibicom. Mam jedną ogromną prośbę, widzicie tych ludzi, waszym obowiązkiem jest ich wspierać, a oni będą na parkiecie dawali dla was sto procent z siebie – powiedział bramkarz zespołu łamiącym się głosem.

 

Z Orlen Wisły odchodzą: bramkarze - Marcin Wichary i Adam Borbely oraz Nacho Moya, Mateusz Piechowski, Marko Tarabochia, Tomasz Gębala, Nemanja Obradovic i Dan Racotea.

 

W nowym sezonie na parkiecie zobaczymy nowych zawodników: bramkarza Ivana Stevanovica oraz Alvaro Ruiza, Niko Mindegię oraz Leona Susję. 

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie