Wyjątkowa dedykacja Lewandowskiego

Robert Lewandowski, który został bohaterem sobotniego finału Pucharu Niemiec, zadedykował mistrzostwo oraz krajowy puchar dwóm weteranom. Mowa o Francku Riberym oraz Arjenie Robbenie, którzy wraz z końcem czerwca odejdą z Bayernu Monachium.

W meczu kończącym sezon w Niemczech, Bawarczycy pokonali w finale Pucharu Niemiec RB Lipsk 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski oprócz drużynowego zwycięstwa w rozgrywkach DFB Pokal i Bundesligi, zdobył również dwa tytuły indywidualne. Niespełna 31-letni snajper został królem strzelców ligi niemieckiej oraz okazał się najlepszym strzelcem w rozgrywkach Pucharu Niemiec.

Po zakończeniu meczu, "Lewy" udzielając wywiadu zdobył się na prywatne zwierzenie. - Zdobyte mistrzostwo oraz Puchar Niemiec są dla Arjena i Francka. Obaj przez wiele lat dawali bardzo dużo Bayernowi i należy godnie im za to podziękować. To dla was panowie - powiedział polski napastnik na antenie niemieckiej telewizji ARD.

Ribery grał w Bayernie od 2007 roku. Przez 12 lat rozegrał 425 meczów, strzelił 124 gole i zaliczył 182 asysty. Z kolei Robben występuje w najbardziej utytułowanym niemieckim klubie od 2009 roku. Zanotował w jego barwach 309 spotkań, w których zdobył 144 bramki i zapisał na swoim koncie 101 asyst.

Holender pojawił się w finałowym meczu na placu gry w 74. minucie w miejsce Serge Gnabry'ego. Z kolei o rok starszy Francuz wszedł na murawę w 88. minucie i zmienił swojego rodaka oraz strzelca drugiego gola Kingsley'a Comana.