Aston Villa zagra w Premier League!

Piłkarze Aston Villi pokonali Derby County 2:1 w finale play off. Dzięki tej wygranej podopieczni Deana Smitha i Johna Terry'ego zagrają w Premier League w przyszłym sezonie.

Poniedziałkowe spotkanie było najdroższym w tym sezonie. Zwycięzca finału play off Championship zyskałby co najmniej 170 milionów funtów! Stawka była więc gigantyczna. Trenerzy obu ekip Dean Smith oraz Frank Lampard nie musieli martwić się o motywację, gdyż awans do Premier League to marzenie wielu piłkarzy.

Zgodnie z planem początek był rozpoznaniem sił przeciwnika. Przewaga mentalna mogła należeć do faworyzowanej Aston Villa, która w sezonie zasadniczym wygrała dwukrotnie - 4:0 oraz 3:0. W pierwszej części gry brakowało klarownych sytuacji zarówno ze strony "The Villans", jak i "The Rams". Dopiero w 44. minucie błąd popełnił prawy obrońca Jaydena Bogle, który nie zdołał powstrzymać Anwara El-Ghaziego, który ładnym strzałem zdobył bramkę dla Aston Villi.

Sytuacja Derby skomplikowała się w pierwszym kwadransie drugiej połowy, kiedy fatalny błąd popełnił Kelle Roos. Wszyscy spodziewali się, że bez większych problemów złapie piłkę po zablokowanym strzale rywala, tycmzasem jego interwencja była na tyle zła, że piłka odbiła się od głowy Johna McGinna i wpadła do siatki. Aston Villa prowadziła 2:0.

Lampard szukał poprawy gry. Jego zmiany po raz kolejny zrobiły różnicę. Na boisku pojawili się Jack Marriott, Martyn Waghorn oraz Florian Jozefzoon, a każdy z nich miał swój wpływ na przebieg końcówki. W 81. minucie piłka w końcu wpadła do siatki. Zaczęło się od długiego podania Fikayo Tomoriego. Waghorn został powstrzymany, ale na jego szczęście futbolówka znalazła się przy Jozefzoonie. Holender dośrodkował, Bogle zgrał, a Marriott strzelił gola.

Na więcej jednak nie było ich stać. Aston Villa utrzymała korzystny wynik i w przyszłym sezonie zagra w Premier League.

Aston Villa - Derby County 2:1 (1:0)

Bramki: El-Ghazi 44, McGinn 59 - Marriott 82

Aston Villa: Steer - Elmohamady, Tuanzebe, Mings (86 Hause), Taylor - McGinn, Hourihane, Grealish - Adomah (73 Green), Abraham, El-Ghazi.

Derby: Roos - Bogle, Keogh, Tomori, Cole - Huddlestone (63 Marriott), Johnson - Wilson, Mount, Lawrence (73 Jozefzoon) - Bennett (69 Waghorn).