Jak donosi świetnie poinformowany w sprawach związanych z Barceloną dziennikarz Gerard Romero, dyrektorzy "Dumy Katalonii" wytypowali już potencjalnego następcę Valverde. Gdyby zdecydowali o zakończeniu współpracy z byłym trenerem Athletiku Bilbao, nowym szkoleniowcem Barcelony miałby zostać Roberto Martinez. 

Hiszpan od 2016 roku pełni rolę selekcjonera reprezentacji Belgii. Co ciekawe nigdy wcześniej nie prowadził hiszpańskiego klubu. Przed pracą w kadrze, trenował Swansea City, Wigan i Everton. Jako piłkarz również większość kariery spędził na Wyspach, grając między innymi w Wigan czy Swansea.

Valverde w Barcelonie pracuje od dwóch lat. W obecnych rozgrywkach mógł sięgnąć po potrójną koronę, ale prowadzona przez niego "Blaugrana" najpierw odpadła z Ligi Mistrzów po półfinałowym starciu z Liverpoolem, a kilka dni temu w finale Pucharu Króla przegrała z Valencią.

 

Na plus z pewnością można zapisać mu sukcesy w rozgrywkach ligowych - zarówno w poprzednim, jak i obecnym sezonie Barcelona w końcowej tabeli znalazła się na pierwszym miejscu.

 

WYNIKI I TABELA PRIMERA DIVISION