Magazyn żużlowy: Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News

Żużel
Magazyn żużlowy: Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport News
fot. Polsat Sport

Po dwutygodniowej przerwie wracamy z Magazynem Żużlowym. We wtorkowy wieczór Tomasz Lorek oraz jego goście porozmawiają tym razem o bezpieczeństwie na żużlowych owalach. Transmisja na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News.

Od ostatniego odcinka sporo działo się w światku speedwaya. Oprócz ligowych zmagań, w Warszawie odbyła się pierwsza runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Przy okazji inauguracji zmagań o tytuł najlepszego żużlowca świata, porozmawialiśmy ze "zbawicielem czarnego sportu", czyli twórcą dmuchanych band - Tonym Briggsem. Srebrny medalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów oraz syn legendarnego Barry'ego - czterokrotnego indywidualnego mistrza świata, opowiedział o konstrukcji popularnych dmuchawców.

 

W cyklu "Sylwetka zawodnika" tym razem przedstawimy postać... fotoreportera - doskonale znanego w świecie żużla - Jarosława Pabijana, który ze swoim aparatem odwiedził praktycznie wszystkie żużlowe zakątki, co wiąże się z wieloma ciekawymi historiami.

 

Kto zawita do naszego studia? O bieżących wydarzeniach, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie na torze porozmawiają Piotr Pawlicki senior - ojciec Przemysława i Piotra Pawlickich. Wychowanek Unii Leszno na swoim koncie posiada trzy drużynowe mistrzostwa Polski oraz młodzieżowe indywidualne mistrzostwo Polski na torze w Gnieźnie, które zdobył w 1983 roku. W 1992 roku podczas finału Mistrzostw Polski Par Klubowych w Gorzowie Wielkopolskim doznał poważnego upadku, w skutek którego doznał urazu kręgosłupa, który zakończył jego karierę.

 

Drugim gościem będzie Kamil Cieślar. Wychowanek Rybek Rybnik był świetnie zapowiadającym się żużlowcem, ale jego karierę przerwał fatalny upadek w 2010 roku na torze w Częstochowie podczas zawodów o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski. Od tamtej pory były zawodnik Włókniarza walczy o powrót do pełni zdrowia.

 

Widzowie będą mogli także usłyszeć wypowiedź byłego uczestnika cyklu Grand Prix, Czecha Lukasa Drymla, który w trakcie jednej z rund również doznał poważnego upadku.

 

Transmisja Magazynu Żużlowego o godz. 20:00 na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze