Kibice Arsenalu w koszulkach Mkhitaryana zatrzymani przez policję (WIDEO)

Piłka nożna

Już w środę Arsenal rozegra najważniejszy mecz sezonu, mierząc się z Chelsea w finale Ligi Europy. Kanonierzy zagrają dla Henrikha Mkhitaryana, który ze względów politycznych nie mógł polecieć do Baku. Jak się okazuje, decyzja była właściwa, bo na kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem policjanci zatrzymywali nawet kibiców w koszulkach z nazwiskiem Ormianina.

Pomocnik "Kanonierów" w porozumieniu z klubem zrezygnował z występu w finale Ligi Europy w związku z konfliktem na linii Azerbejdżan - Armenia. Dla Mkhitaryana będzie to już trzeci mecz na terenie Azerbejdżanu, w którym nie będzie mógł zagrać, jednak ten będzie najważniejszym.
 
"Po rozważeniu wszystkich możliwości, podjęliśmy trudną decyzję, bym nie jechał z drużyną na finał Ligi Europy. To coś, co nie dzieje się zbyt często i muszę przyznać, że bardzo mnie boli, że mnie tam zabraknie. Będę trzymał kciuki za moich kolegów z drużyny! Zabierzcie puchar do domu" - napisał na Instagramie Mkhitaryan.
 
Napięcia między Azerami i Ormianami trwają już niemal 30 lat. Niestety cierpi na tym sport. Finał LE miał być świętem dla kibiców, tymczasem ubrani w czerwone koszulki Arsenalu fani nie mieli łatwego życia. Ci wspierający Ormianina byli zatrzymywani przez lokalną policję do krótkiej kontroli i pogawędki.
 
Transmisja finału Ligi Europy: Chelsea - Arsenal od godz. 20:50 w Polsacie Sport Premium 1. Przedmeczowe studio od godz. 19:00.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie