Copa America: Ogromne zainteresowanie turniejem

Piłka nożna
Copa America: Ogromne zainteresowanie turniejem
fot. Cyfra Sport

Organizatorzy rozpoczynającego się za dwa tygodnie turnieju piłkarskiego Copa America poinformowali, że sprzedali ponad pół miliona biletów. Po raz piąty w historii gospodarzem będzie Brazylia. W piątek do sprzedaży trafiła ostatnia partia wejściówek.

Od 15 czerwca do 7 lipca na brazylijskich stadionach rozegranych zostanie 26 meczów. Do tej pory fani kupili ponad 500 tysięcy kart wstępu, a najwięcej nabywców jest, poza Brazylią, z Chile, Kolumbii, Argentyny, Peru i Urugwaju. Jak podkreśliła hiszpańska agencja EFE, na trybunach zasiądą także fani z Niemiec, Francji, Albanii, Curacao, Wietnamu i 100 innych krajów.

 

Najdroższe bilety na najlepsze miejsca podczas finału na Maracanie w Rio de Janeiro kosztują po ok. 222,5 dol., zaś cena większości wejściówek wynosi ok. 15 USD.

 

W piątek do sprzedaży trafiła czwarta i ostatnia partia, tj. 260 tysięcy kart wstępu.

 

W 46. edycji Copa America - mistrzostwach Ameryki Południowej, zagra dziesięciu członków konfederacji CONMEBOL (Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela) oraz na zaproszenie Japonia i Katar.

 

Dwie ostatnie edycje turnieju, w 2015 i 2016 roku, wygrali Chilijczycy.

 

TABELE I TERMINARZ COPA AMERICA

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze