UEFA prowadzi śledztwo w sprawie finału Ligi Europy

Piłka nożna
UEFA prowadzi śledztwo w sprawie finału Ligi Europy
fot. PAP

Finał Ligi Europy w Baku budził kontrowersje od dłuższego czasu. Kolejną kontrowersją podczas meczu w stolicy Azerbejdżanu były otwarte bramki, dzięki czemu dużo osób weszło na mecz bez biletów. UEFA bada sprawę i być może wyciągnie konsekwencję wobec lokalnych organizatorów spotkania.

W środowy wieczór Stadion Olimpijski w Baku nie zapełnił się do ostatniego miejsca. Drogie połączenia lotnicze i zakwaterowanie zniechęciło angielskich kibiców do wyjazdu na mecz. Fani z Londynu pojawili się w mocno okrojonym składzie, co spowodowało, że władze stadionu wpuszczali na obiekt… okolicznych przechodniów.

Jak donosi „The Times”, władze obiektu w Baku postanowiły otworzyć stadionowe bramki dla wszystkich zainteresowanych, nawet tych bez biletów. Taka decyzja była kierowana obawą, że trybuny będą świecić pustkami w trakcie meczu. Ostatecznie na finale Ligi Europy pojawiło się około 51 tysięcy widzów (Arsenal i Chelsea oddały ponad 6 tysięcy wejściówek).

Stadion w stolicy Azerbejdżanu może pomieścić 69 870 widzów. UEFA zapowiedziała, że skontaktuje się z działaczami z Baku w celu wyjaśnienia tych doniesień z brytyjskiej prasy. 


W finale Ligi Europy Chelsea pokonała Arsenal 4:1.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze