Wyścig Szlakiem Walk Majora "Hubala": Stępniak wygrał pierwszy etap

Inne

Grzegorz Stępniak został zwycięzcą pierwszego etapu 14. Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora "Hubala" Sante Tour z miejscowości Poświętne do Opoczna (180 km). Kolarz grupy Wibatech Merx Wrocław prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Stępniak wyprzedził Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS) oraz kolegę z zespołu Macieja Paterskiego.

 

W sobotę rozegrane zostaną dwa etapy. Rano zawodnicy będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas w Busku-Zdroju. Początkowo trasa miała liczyć ponad 21 km, ale ze względu na prowadzone inwestycje drogowe została skrócona do niespełna sześciu. Kilka godzin później kolarze przejadą 120-kilometrowy odcinek z Morawicy do Kazimierzy Wielkiej.

 

W niedzielę zawodników czeka najtrudniejszy etap - z Radoszyc do Końskich długości 150 km. W tegorocznym wyścigu udział bierze 95 zawodników z 15 grup zawodowych.

 

Międzynarodowy wyścig kolarski Szlakiem Walk Majora "Hubala" upamiętnia majora Henryka Dobrzańskiego, w okresie międzywojennym znakomitego jeźdźca, reprezentanta Polski, który podczas kampanii wrześniowej 1939 roku nie poddał się niemieckim okupantom, podjął decyzję o pozostaniu ze swoim oddziałem w Polsce i kontynuowaniu jawnej walki z najeźdźcą. Przyjął wówczas pseudonim "Hubal", a powołaną przez siebie jednostkę nazwał Oddziałem Wydzielonym Wojska Polskiego. Walczył z hitlerowcami na Kielecczyźnie do 30 kwietnia 1940 roku, kiedy to poległ w okolicach wsi Anielin.

 

Wyniki pierwszego etapu:
    
    1. Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław) - 3:53.08
    2. Sylwester Janiszewski (Voster ATS) 
    3. Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) wszyscy ten sam czas
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie