Dramatyczna końcówka w meczu Polska - USA! Śliwka zdobył 34. punkt (WIDEO)

Reprezentacja USA postawiła niezwykle trudne warunki Polakom w drugim spotkaniu Ligi Narodów w Katowicach. Po wygranym pierwszym secie, Jankesi długo nie dawali się złamać także w drugim starciu. Dramatyczną końcówkę na przewagi na korzyść Polaków zakończył Aleksander Śliwka.

Po wyraźnie przegranym pierwszym secie Vital Heynen zdecydował się posłać do boju kilku nowych zawodników. Amerykanie nie zamierzali jednak odpuszczać i sprawili Polakom mnóstwo problemów także w drugim secie.

Było niezwykle blisko prowadzenia rywali 2:0, jednak Biało-Czerwoni zachowali więcej zimnej krwi w grze na przewagi. Punkt po kontrataku dał nam Kubiak pewnie atakujący z drugiej linii, a przy piłce setowej nie pomylił się Śliwka atakujący z lewego skrzydła.