Mordercza walka w Spodku! Polscy siatkarze pokonali USA

W swym drugim meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy Polska wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2. Obie ekipy stoczyły niezwykle zacięte, wyczerpujące starcie, które trwało 2 godziny i 47 minut! We wcześniejszym sobotnim spotkaniu turnieju w Katowicach Brazylia pokonała Australię 3:2.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli Polacy (3:0), ale szybko inicjatywę przejęli siatkarze USA, którzy uzyskali przewagę już na pierwszej przerwie (6:8). Amerykanie nie wstrzymywali ręki na zagrywce, a biało-czerwoni mieli problemy z przyjęciem. Druga przerwa to już wyraźna przewaga siatkarzy USA (10:16), którzy w końcówce kontrolowali sytuację. Dwie zepsute zagrywki gospodarzy przyniosły rywalom ostatnie punkty w tej partii (17:25).

Druga partia przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Polacy znów rozpoczęli od mocnego uderzenia (5:0), ale po kilku minutach było... 5:5. Set długo toczył się przy przewadze mistrzów świata, którzy złapali właściwy rytm. Na drugiej przerwie różnica wynosiła już pięć oczek (16:11). Amerykanie nie rezygnowali i długo gonili wynik. Gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:21, ale rywale zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. W niej szalę zwycięstwa zdołali przechylić na swoją stronę Polacy, a decydujący punkt wywalczył Aleksander Śliwka (34:32).

Trzecia odsłona również miała zacięty przebieg. Polacy odskakiwali rywalom na kilka oczek, mieli przewagę na obu przerwach (8:6, 16:15), znów pierwsi dobrnęli do piłki setowej, którą mieli po asie serwisowym Michała Kubiaka (24:23). Amerykanie znów jednak zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi i tym razem wygrali tę wojnę nerwów. Kyle Russell kończąc kontratak, zdobył ostatni punkt dla swej drużyny (28:26).

Czwartą partię lepiej otworzyli siatkarze USA. Po asie serwisowym Mitchella Stahla Polacy przegrywali 2:5, ale szybko zdołali zniwelować różnicę. Po kapitalnej serii od stanu 9:9 do 14:9 uzyskali przewagę, potem asa serwisowego dołożył Kubiak (18:14) i wydawało się, że biało-czerwoni pewnie wygrają tę partię. Zmęczenie niesamowitym bojem było już jednak widoczne po obu stronach. Chwile słabości rywali wykorzystali Amerykanie, którzy odrobili straty (21:21). To jednak Polacy zapisali na swym koncie dwa ostatnie punkty w tej odsłonie. Mateusz Bieniek wywalczył piłkę setową, a przestrzelony atak Toreya Defalco zamknął tę partię (25:23).

W tej sytuacji zwycięzcę zaciętego starcia miał wyłonić tie-break. W nim oglądaliśmy początkowo walkę punkt za punkt. Po zmianie stron (8:7) inicjatywę zaczęli jednak przejmować biało-czerwoni. Przy stanie 11:7 trener John Speraw wziął drugi czas, ale niewiele to pomogło. Zmęczeni Amerykanie popełnili w końcówce proste błędy. Pomylił się Kyle Ensing, potem dwukrotnie dobrze prezentujący się w tym meczu Garrett Muagututia. Biało-czerwoni piłkę meczową wykorzystali za pierwszym podejściem – skuteczny atak Mateusza Bieńka zamknął to spotkanie (15:9).

Najwięcej punktów: Aleksander Śliwka (20), Dawid Konarski (15), Michał Kubiak (14), Mateusz Bieniek (10) – Polska; Torey Defalco (20), Garrett Muagututia (19), Kyle Russell (15), Mitchell Stahl (12) – USA. Polacy gorzej od rywali punktowali w ataku (54–58) i zagrywką (5–12), lepiej natomiast blokiem (12–10); popełnili też błędów własnych (37–46).

Na inaugurację katowickiego turnieju Ligi Narodów siatkarze Stanów Zjednoczonych ulegli w piątek Brazylii 0:3. Polacy rozpoczęli zmagania od zwycięstwa nad Australią 3:1, choć trener Heynen przyznawał, że jego podopieczni szczyt formy szykują na kwalifikacje olimpijskie i mistrzostwa Europy, nie są więc jeszcze w optymalnej dyspozycji. Amerykanie nie przyjechali do Katowic w najmocniejszym składzie. Zabrakło kilku gwiazd (Matthew Anderson, Micah Christenson), mimo to w starciu z mistrzami świata pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie zdołali jednak zrewanżować się Polakom za porażkę w półfinale MŚ 2018; wówczas w Turynie biało-czerwoni również wygrali 3:2.

W niedzielę, w meczach kończących turniej w Spodku, Amerykanie zmierzą się z Australią, a Polacy z Brazylią.

Polska – USA 3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski. Trener: Vital Heynen.
USA: Mitchell Stahl, Kawika Shoji, Torey Defalco, Garrett Muagututia, David Smith, Kyle Russell – Erik Shoji (libero) oraz Micah Ma'a, Kyle Ensing, Joshua Tuaniga. Trener: John Speraw.

Sędziowie: Erdal Akinci (Turcja) – Stefano Cesare (Włochy).

Terminarz meczów turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Katowicach (31 maja – 2 czerwca):

2019-05-31: USA – Brazylia 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)
2019-05-31: Polska – Australia 3:1 (25:15,24:26,25:21,25:14)

2019-06-01: Brazylia – Australia 3:2 (32:34, 25:16, 25:19, 27:29, 15:13)
2019-06-01: Polska – USA 3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)

2019-06-02: Australia – USA (niedziela, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-02: Brazylia – Polska (niedziela, godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – USA 3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9) Mateusz Bieniek skutecznym atakiem skończył to wyczerpujące spotkanie!

Polska – USA 2:2, 14:9 Garrett Muagututia - serwis w siatkę! Piłka meczowa dla Polski!

Polska – USA 2:2, 13:8 Garrett Muagututia wpadł w siatkę.

Polska – USA 2:2, 12:8 Pomylił się Kyle Ensing.

Polska – USA 2:2, 11:7 Cztery punkty to poważna różnica w tie-breaku. John Speraw wziął drugi czas.

Polska – USA 2:2, 10:7 Trzy oczka przewagi Polaków.

Polska – USA 2:2, 9:7 Garrett Muagututia zaatakował w aut. John Speraw poprosił o czas.

Polska – USA 2:2, 8:7 David Smith przestrzelił zagrywkę. Minimalna przewaga biało-czerwonych przy zmianie stron.

Polska – USA 2:2, 7:6 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – USA 2:2, 5:6 Torey Defalco - as serwisowy.

Polska – USA 2:2, 5:4 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – USA 2:2, 4:4 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – USA 2:2, 2:2 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – USA 2:2, 0:1 Obie drużyny rozpoczęły piątą partię!

Będzie kolejny tie-break...

Następcy Hitchcocka! 10 zwycięskich tie-breaków polskich siatkarzy

Polscy siatkarze rozpoczynają sezon reprezentacyjny! Kibice czekają na kolejne emocje i sukcesy. Tuż przed inauguracją przypominamy najbardziej zacięte pięciosetowe boje w historii reprezentacji Polski, zakończone zwycięstwem biało-czerwonych. Zagłosuj w naszej sondzie na najbardziej epickie z tych spotkań! Oczywiście, wszyscy lubimy, gdy nasza drużyna wygrywa pewnie, w trzech setach.

Polska – USA 2:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23) Przestrzelony atak Toreya Defalco! Polacy doprowadzili do tie-breaka.

Polska – USA 1:2, 24:23 Mateusz Bieniek! Piłka setowa...

Polska – USA 1:2, 23:23 Błąd Polaków w przyjęciu...

Polska – USA 1:2, 23:22 Zepsuty serwis Jakuba Kochanowskiego.

Polska – USA 1:2, 23:21 Garrett Muagututia zaatakował w aut.

Polska – USA 1:2, 21:21 Atak z przechodzącej piłki i znów mamy remis.

Polska – USA 1:2, 21:20 Amerykanie skutecznie ze środka.

Polska – USA 1:2, 20:18 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

Polska – USA 1:2, 18:17 Dawid Konarski zablokowany. Amerykanie wygrali trzy kolejne piłki.

Polska – USA 1:2, 18:14 Michał Kubiak - as serwisowy.

Polska – USA 1:2, 16:13 Trzy punkty różnicy na drugiej przerwie.

Polska – USA 1:2, 15:13 Czas dla trenera reprezentacji Polski po asie serwisowym Garretta Muagututy.

Polska – USA 1:2, 15:12 Polacy utrzymują przewagę...

Polska – USA 1:2, 14:10 Skutecznie ze środka Amerykanie.

Polska – USA 1:2, 14:9 Skuteczny blok Polaków! Trener John Speraw poprosił o czas.

Polska – USA 1:2, 13:9 Aleksander Śliwka - as serwisowy (52 km/h).

Polska – USA 1:2, 12:9 Czas dla trenera Amerykanów.

Polska – USA 1:2, 11:9 Kolejny atak Dawida Konarskiego i Polacy odskoczyli na dwa oczka.

Polska – USA 1:2, 9:9 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Wściekły Heynen dopatrzył się błędu sędziów i... wywalczył punkt dla Polski (WIDEO)

Na początku trzeciego seta w meczu Ligi Narodów Polska - USA doszło do kontrowersyjnej sytuacji, a upust swoim emocjom dał sam Vital Heynen. Sędziowie nie zauważyli, że piłka po polskim bloku zahaczyła o ramię Garretta Muagututii - jednak po protestach ze strony polskiego selekcjonera zmienili swoją decyzję.

Polska – USA 1:2, 7:8 Torey Defalco obił polski blok. Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – USA 1:2, 3:6 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – USA 1:2, 2:5 Mitchell Stahl - as serwisowy. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – USA 1:2, 1:2 Rozpoczął się set numer cztery!

Polska – USA 1:2 (17:25, 34:32, 26:28) Tym razem siatkarze Stanów Zjednoczonych wyszli zwycięsko z rywalizacji na przewagi!

Polska – USA 1:1, 26:27  Torey Defalco skutecznie...

Polska – USA 1:1, 26:26 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – USA 1:1, 25:26 Kolejna piłka setowa dla USA.

Polska – USA 1:1, 24:25 Kolejna nerwowa akcja w tym meczu. Skończył ją Garrett Muagututia.

Polska – USA 1:1, 24:24 Michał Kubiak tym razem w siatkę. Znów gramy na przewagi!

Polska – USA 1:1, 24:23 Michał Kubiak - as serwisowy i piłka setowa dla Polski! John Speraw poprosił o czas.

Polska – USA 1:1, 23:23 Dotknięcie siatki przez reprezentanta USA.

Polska – USA 1:1, 22:22 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

Polska – USA 1:1, 21:21 Spektakularny blok Michała Kubiaka na Toreyu Defalco! Trener Amerykanów wziął czas.

Polska – USA 1:1, 20:21 Po przerwie Kawika Shoji przestrzelił zagrywkę.

Polska – USA 1:1, 19:21 Amerykanie odskoczyli na dwa oczka. Czas dla selekcjonera biało-czerwonych.

Polska – USA 1:1, 19:19 Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – USA 1:1, 17:18 Nerwowa akcja zakończona skutecznym blokiem Amerykanów.

Polska – USA 1:1, 17:17 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Dramatyczna końcówka w meczu Polska - USA! Śliwka zdobył 34. punkt (WIDEO)

Reprezentacja USA postawiła niezwykle trudne warunki Polakom w drugim spotkaniu Ligi Narodów w Katowicach. Po wygranym pierwszym secie, Jankesi długo nie dawali się złamać także w drugim starciu. Dramatyczną końcówkę na przewagi na korzyść Polaków zakończył Aleksander Śliwka.

Polska – USA 1:1, 16:15 Minimalna przewaga Polaków na drugiej przerwie.

Polska – USA 1:1, 15:15 Przestrzelona zagrywka Dawida Konarskiego.

Polska – USA 1:1, 13:14 Kyle Russell sprytnym plasem minął polski blok.

Polska – USA 1:1, 12:13 Problemy Polaków ze skończeniem ataku.

Polska – USA 1:1, 11:11 Torey Defalco skończył nerwową akcję. Amerykanie odrobili straty i Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – USA 1:1, 11:8 Kyle Russell pomylił się w ataku.

Polska – USA 1:1, 9:6 Kontrowersyjna decyzja arbitrów. Vital Heynen poprosił o weryfikację, która pokazała obcierkę Amerykanina. Punkt dla Polski, ale też żółta kartka dla trenera za zbyt nerwową reakcję.

Polska – USA 1:1, 8:6 Dwa punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – USA 1:1, 6:4 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – USA 1:1, 3:3 Wyrównany początek tej odsłony.

Polska – USA 1:1, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy.

Polska – USA 1:1 (17:25, 34:32) Aleksander Śliwka skończył tego niezwykle zaciętego seta.

Polska – USA 0:1, 33:32 Kolejna piłka setowa dla Polaków.

Polska – USA 0:1, 32:32 Aleksander Śliwka skutecznie i gramy dalej!

Polska – USA 0:1, 31:32 Mocny atak Davida Smitha.

Polska – USA 0:1, 31:31 Michał Kubiak zaatakował po bloku.

Polska – USA 0:1, 30:31 Mateusz Bieniek minimalnie przestrzelił zagrywkę.

Polska – USA 0:1, 29:30 Mitchell Stahl - as serwisowy.

Polska – USA 0:1, 29:28 Dawid Konarski! Kolejna piłka setowa dla Polaków.

Polska – USA 0:1, 28:28 Aleksander Śliwka zaatakował blok-aut.

Polska – USA 0:1, 27:27 Aleksander Śliwka popisał się skutecznym atakiem.

Polska – USA 0:1, 26:27 Garrett Muagututia skutecznie...

Polska – USA 0:1, 26:25 Aleksander Śliwka i Dawid Konarski skończyli dwie ważne akcje!

Polska – USA 0:1, 24:25 Mitchell Stahl dał ekipie USA piłkę setową.

Polska – USA 0:1, 24:24 Dawid Konarski zaatakował bez bloku w aut... Gramy na przewagi.

Polska – USA 0:1, 24:23 Błąd Polaków... Amerykanie obronili się w dwóch akcjach.

Polska – USA 0:1, 24:21 Piłka setowa dla Polski.

Polska – USA 0:1, 23:20 Ważną piłkę skończył Michał Kubiak.

Polska – USA 0:1, 22:20 David Smith zdołał kiwnąć polski blok.

Polska – USA 0:1, 22:18 Skuteczny blok Polaków.

Polska – USA 0:1, 21:18 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – USA 0:1, 20:18 Serwis Polaków w siatkę.

Polska – USA 0:1, 19:17 Długa wymiana dla Amerykanów. Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – USA 0:1, 19:15 Błąd Kyle Russella.

Polska – USA 0:1, 17:15 Aleksander Śliwka zablokowany.

Polska – USA 0:1, 16:14 David Smith - as serwisowy. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – USA 0:1, 16:13 Skutecznie Kyle Russell.

Polska – USA 0:1, 16:11 Pięć oczek przewagi gospodarzy na drugie przerwie.

Polska – USA 0:1, 14:11 Torey Defalco - as serwisowy.

Polska – USA 0:1, 14:9 W siatkę wpadli Amerykanie.

Polska – USA 0:1, 12:7 Aleksander Śliwka popisał się skutecznym atakiem po prostej.

Polska – USA 0:1, 11:6 Trener Amerykanów poprosił o czas.

Polska – USA 0:1, 10:6 Polacy powiększyli przewagę po przerwie.

Polska – USA 0:1, 8:5 Mateusz Bieniek ze środka. Trzy oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – USA 0:1, 7:5 Jakub Kochanowski – as serwisowy.

Polska – USA 0:1, 5:5 Jakub Kochanowski zaatakował w aut. Rywale szybko odrobili straty.

Polska – USA 0:1, 5:3 Teraz dla odmiany seria siatkarzy USA...

Polska – USA 0:1, 5:1 Kyle Russell przerwał serię Polaków.

Polska – USA 0:1, 5:0 Dotknięcie siatki po stronie Amerykanów. Trener John Speraw poprosił o czas.

Polska – USA 0:1, 4:0 Bartłomiej Bołądź wygrał przepychankę na siatce.

Polska – USA 0:1, 3:0 Aleksander Śliwka z przechodzącej piłki.

Polska – USA 0:1, 2:0 Michał Kubiak - as serwisowy.

Polska – USA 0:1, 1:0 Obie ekipy rozpoczęły już drugą partię.

Polska – USA 0:1 (17:25) Michał Kubiak zaserwował w siatkę. Koniec seta, zdecydowana wygrana ekipy USA.

Polska – USA 0:0, 16:24 Dawid Konarski zaserwował w siatkę. Piłka setowa dla reprezentacji USA.

Polska – USA 0:0, 15:22 Skuteczny atak Amerykanów z krótkiej.

Polska – USA 0:0, 13:21 Drugi czas dla trenera Vitala Heynena.

Polska – USA 0:0, 13:20 Zablokowany atak Michała Kubiaka.

Polska – USA 0:0, 13:19 Skutecznie Aleksander Śliwka.

Polska – USA 0:0, 11:18 Zablokowany Mateusz Bieniek.

Polska – USA 0:0, 11:17 Jakub Kochanowski przestrzelił zagrywkę.

Polska – USA 0:0, 10:16 Wyraźna przewaga siatkarzy USA na drugiej przerwie technicznej.

Polska – USA 0:0, 10:15 W taśmę zaatakował Michał Kubiak.

Polska – USA 0:0, 9:13 Zablokowany atak Michała Kubiaka. Vital Heyen poprosił o czas.

Polska – USA 0:0, 9:11 Mocny atak Michała Kubiaka.

Polska – USA 0:0, 8:10 Torey Defalco popisał się skutecznym atakiem.

Polska – USA 0:0, 7:8 Mateusz Bieniek przedarł się przez blok rywali.

Polska – USA 0:0, 6:8 Dwa oczka zaliczki siatkarzy USA na pierwszej przerwie.

Polska – USA 0:0, 6:7 Błąd komunikacji po polskiej stronie. Akcję skończył Torey Defalco i Amerykanie po raz pierwszy w tym meczu na prowadzeniu.

Polska – USA 0:0, 5:5 Kyle Russell – as serwisowy.

Polska – USA 0:0, 5:3 Aleksander Śliwka przepchnął piłkę po dłoniach rywali.

Polska – USA 0:0, 3:3 Aleksander Śliwka zaatakował w aut. Amerykanie szybko odrobili straty.

Polska – USA 0:0, 3:2 Dotknięcie siatki przez Bartłomieja Bołądzia, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – USA 0:0, 3:0 Efektowny początek Polaków.

Polska – USA 0:0, 1:0 Rozpoczynamy drugi mecz reprezentacji Polski na turnieju Ligi Narodów w Katowicach! Bartłomiej Bołądź zdobył pierwszy punkt skutecznym atakiem.

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Damian Wojtaszek (libero).
USA: Mitchell Stahl, Kawika Shoji, Torey Defalco, Garrett Muagututia, David Smith, Kyle Russell – Erik Shoji (libero).

Czas na hymny obu państw.

Spotkanie Polska – USA w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga:

Liga Narodów: USA - Polska. Transmisja w Polsacie Sport

Po piątkowym zwycięstwie nad Australią Polscy siatkarze staną w sobotę przed dużo trudniejszym zadaniem. W drugim meczu Ligi Narodów spotkają się ze Stanami Zjednoczonymi, czyli rywalem, który mistrzom świata zawsze sprawiał sporo problemów. Amerykanie walczyć będą o pierwsze punkty, na starcie rozgrywek ulegli bowiem Brazylii 0:3.

Słynny kubański siatkarz zadebiutował w nowej reprezentacji na turnieju w Katowicach!

Podczas rozgrywanego w katowickim Spodku turnieju Ligi Narodów siatkarzy, słynny kubański siatkarz Joandry Leal zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji Brazylii. Przyjmujący wyszedł w pierwszym składzie Canarinhos w meczu przeciwko Australii. Leal w latach 2007-10 grał w reprezentacji Kuby, z którą wywalczył m.in. srebrny medal mistrzostw świata we Włoszech w 2010 roku.

Wyjściowy skład reprezentacji Polski: Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Damian Wojtaszek (libero).

Ryzykowny skok przez bandy Australijczyka nagrodzony brawami w Spodku (WIDEO)

W końcówce pasjonującego czwartego seta meczu Brazylia - Australia chwile grozy przeżył Jordan Richards. Australijski siatkarz walczył do końca o beznadziejną piłkę, biegnąc na pełnej szybkości i próbując przeskoczyć bandy otaczające parkiet. Akcji jednak nie udało się uratować, jednak publiczność nagrodziła tę próbę brawami.

Spotkanie Polska – USA rozpocznie się z opóźnieniem z powodu długiej konfrontacji Brazylijczyków z Australią (3:2).

W pierwszym sobotnim meczu katowickiego turnieju Brazylia pokonała Australię 3:2. Zobacz skrót tego spotkania:

Zacięte starcie w Spodku! Drugie zwycięstwo siatkarzy Brazylii w Lidze Narodów

W pierwszym sobotnim meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Katowicach Brazylia wygrała z Australią 3:2. Ekipa Canarinhos prowadziła 2:1 w setach i 12:4 w czwartej partii, rywale zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka. W nim siatkarze Canarinhos zwyciężyli po zaciętej walce.

Zatorski: Heynen szybko nastroił nas do ciężkiej pracy

Polscy siatkarze pokonali Australię 3:1 w pierwszym meczu Ligi Narodów 2019. Co o tym spotkaniu sądzi libero Paweł Zatorski? Przepytał go dziennikarz Polsatu Sport Krzysztof Wanio.

Liga Narodów: Plan transmisji na sobotę 1.06

Drugi dzień zmagań Ligi Narodów zapowiada się równie ekscytująco, co pierwszy. Po zwycięstwie z Australią, reprezentacja Polski będzie miała szansę zdobyć kolejne punkty z Amerykanami. Możemy być pewni, że katowicki Spodek będzie wypełniony do ostatniego miejsca. Sprawdźcie plan transmisji na sobotę 1.06.

Polacy pokonali  Australię 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14). Zobacz skrót meczu:

W swym pierwszym meczu w Lidze Narodów Amerykanie ulegli Brazylii 0:3 (22:25, 22:25, 23:25). Zobacz skrót meczu:

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – USA. Początek spotkania o godzinie 17.00.