Hajto o karnym z pierwszej minuty: Całe spotkanie jest zepsute po takiej decyzji

Piłka nożna

- Jak podyktuje rzut karny to się wybroni, a jak nie podyktuje to też się wybroni. A poszkodowany jest Tottenham i cała praca, przygotowania, całe to spotkanie jest jakby zepsute taką decyzją - powiedział Tomasz Hajto o rzucie karnym podyktowanym dla Liverpoolu w sobotnim finale Ligi Mistrzów.

Już w pierwszej akcji tego spotkania arbiter Damir Skomina podyktował jedenastkę dla The Reds po tym jak Sadio Mane trafił piłką w rękę Moussy Sissoko. Decyzja sędziego wywołała spore kontrowersje i dyskusje, także w naszym studio.

- Przyznam, że mam duże wątpliwości. Mam wrażenie, że piłka w pierwszej fazie trafia w klatkę piersiową. Z jednej strony mamy argument - nienaturalnie ułożona ręka. Widzieliśmy już jednak wiele nieodgwizdanych karnych, w których piłka odbijała się najpierw od innych części ciała, a później w rękę i sędziowie puszczali grę - powiedział Tomasz Łapiński.

Zdaniem Dariusza Wdowczyka arbiter może się wybronić wskazaniem na wapno. - Ta ręka jest nienaturalnie ułożona. Powiększenie powierzchni ciała. Sissoko pokazuje, że któryś z zawodników powinien kogoś pokryć. Dostaje w klatkę piersiową, później w rękę i są podstawy, żeby ten rzut karny podyktować - przyznał.

Wielu kibiców mogło być zaskoczonym tym, że Skomina nie podbiegł do stanowiska VAR, aby zobaczyć powtórki telewizyjne.

- Po pierwsze VAR podobno nie ma prawa interweniować w takiej sytuacji, ponieważ nie jest to czarno-biała sytuacja. Po drugie, jeśli chodzi o decydujące znacznie w tej sytuacji, to stanowisko sędziów mówi o nienaturalnie ułożonej ręce. To usprawiedliwia decyzję sędziego Skominy, aczkolwiek wybroniłby się, gdyby nie podyktował rzutu karnego - zaznaczył Roman Kołtoń.

Tomasz Hajto przyznał otwarcie, że tego typu decyzje psują widowisko. - Jak podyktuje rzut karny to się wybroni, a jak nie podyktuje to też się wybroni. A poszkodowany jest Tottenham i cała praca, przygotowania, całe to spotkanie jest jakby zepsute taką decyzją - wyznał.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Dyskusja o rzucie karnym w załączonym materiale wideo.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie