UFC Fight Night w Sztokholmie: Gustafsson - Smith. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 153 w Sztokholmie zmierzą się Alexander Gustafsson (18-5, 11 KO, 3 SUB) i Anthony Smith (31-14, 17 KO, 11 SUB). Transmisja gali UFC Fight Night: Gustafsson - Smith od 19:00 w Polsacie Sport Fight i od 20:00 w Polsacie Sport.

Gustafsson i Smith to czołowi zawodnicy kategorii półciężkiej w najlepszej organizacji świata. Obaj są także byłymi rywalami mistrza kategorii do 93 kilogramów Jona Jonesa. Żaden z nich nie potrafił znaleźć sposobu na niesamowitego Amerykanina. Wciąż mają jednak o co walczyć, gdyż pozostanie w czołówce wagi półciężkiej może zapewnić im kolejną szansę walki o mistrzostwo. Warunek jest prosty - zwycięstwo.

 

Wielu ekspertów uważa, że będzie to łatwe starcie dla Szweda. Gustafsson może mieć przewagę w każdym aspekcie, a dodatkowo będzie bił się przed własną publicznością. Kiedyś miał już okazję występu u siebie i nie skończyło się to dla niego dobrze. Już w pierwszej rundzie znokautował go Anthony Johnson.

 

Niestety karta główna będzie liczyć tylko pięć starć, a nie sześć jak początkowo było to w planie. W czwartkowy wieczór 30 maja amerykańska organizacja poinformowała, że z karty walk wypadł pojedynek Volkana Oezdemira (15-4, 11 KO, 1 SUB) i Ilira Latifiego (14-6-1NC, 6 KO, 4 SUB). Wszystko przez kontuzję pleców tego drugiego. Cała sytuacja jest zaskakująca o tyle, że Szwed był obecny podczas spotkania medialnego w Sztokholmie.

 

Co-main eventem gali w stolicy Szwecji będzie bardzo ciekawe starcie Jimi Manuwa (17-5, 15 KO, 1 SUB) kontra Aleksandar Rakić (11-1, 8 KO, 1 SUB). Manuwa, który 16 z 17 zwycięstw w karierze odniósł przed czasem, wraca do oktagonu po trzech porażkach z rzędu. Obecnie zajmuje 10 miejsce w rankingu UFC w kategorii półciężkiej. Rakić nie jest jeszcze sklasyfikowany w tym zestawieniu, ale jest na dobrej drodze, aby trafić do czołówki swojej dywizji.

 

W kategorii piórkowej zobaczymy zaś bój między Makwanem Amirkhanim (14-3, 1 KO, 9 SUB) a Chrisem Fishgoldem (18-2-1, 2 KO, 13 SUB). Obu zawodnikom trudno ukryć wielkie emocje, o czym przekonaliśmy się podczas czwartkowego spotkania medialnego. Fishgold ewidentnie dążył do sprowokowania przeciwnika. Udało mu się, gdyż Amirkhani nie wytrzymał i odepchnął Anglika.

 

A tak prezentuje się cała karta walk gali UFC Fight Night w Sztokholmie:

 

Karta główna:

 

k. półciężka: Alexander Gustafsson (18-5, 11 KO, 3 SUB) - Anthony Smith (31-14, 17 KO, 11 SUB)

k. półciężka: Jimi Manuwa (17-5, 15 KO, 1 SUB) - Aleksandar Rakic (11-1, 8 KO, 1 SUB)

k. piórkowa: Makwan Amirkhani (14-3, 1 KO, 9 SUB) - Chris Fishgold (18-2-1, 2 KO, 13 SUB)

k. lekka: Damir Hadzovic (13-4, 7 KO, 3 SUB) - Christos Giagos (16-7, 7 KO, 3 SUB)

k. piórkowa: Daniel Teymur (6-3, 3 KO, 3 SUB) - Sung Bin Jo (9-0, 5 KO, 4 SUB)

 

Karta wstępna:

 

Rostam Akman - Sergey Khandozhko

Tonya Evinger - Lina Lansberg

Stevie Ray - Leonardo Santos

Nick Hein - Frank Camacho

Bea Malecki - Eduarda Santana

Darko Stosic - Devin Clark

Joel Alvarez - Danilo Belluardo

 

Transmisja gali UFC w sobotę od godz. 19:00 w Polsacie Sport Fight i od godz. 20:00 w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze