UFC: Potworny nokaut Rakica! Weteran padł nieprzytomny po potężnym kopnięciu (WIDEO)

Sporty walki

Aleksandar Rakic (12-1, 9 KO, 1 SUB) wykonał kolejny krok w kierunku czołówki kategorii półciężkiej UFC! Na gali w Sztokholmie w brutalny sposób rozprawił się z doświadczonym Jimim Manuwą (17-6, 15 KO, 1 SUB).

Austriak nie miał co prawda zwycięstwa z żadnym z czołowych zawodników MMA na świecie, lecz mógł być kojarzony z niesamowitego osiągnięcia w jednym z pojedynków. Na gali w Hamburgu przewalczył 15 minut z Justinem Ledetem. O walce można powiedzieć tylko jedno - dominacja. Rakic wygrał na punkty (30:24, 30:24, 30:25). Różnica wynosiła aż 17, co było rekordem UFC.

 

W sobotę stanął przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze. Manuwa co prawda znajduje się na końcu swojej drogi w MMA, ostatnio wiodło mu się fatalnie, ale nadal było to mocne nazwisko. Chyba nikt nie spodziewał się jednak tego, że Rakic tak szybko poradzi sobie z Anglikiem.

 

Po 42. sekundach było po wszystkim. Rakic wyprowadził cios podbródkowy, ale najgorsze dla Manuwy nadeszło za chwilę. Wysokie kopnięcie zwaliło go z nóg. Głowa Anglika z hukiem uderzyła w matę, a Austriak nie musiał nawet dobijać rywala ciosami w parterze. Sędzia Kevin Sataki szybko wkroczył do akcji.

 

Brutalny nokaut to sygnał dla całej dywizji półciężkiej - pojawił się nowy gracz.

 

Wynik walki:

 

Aleksandar Rakic (12-1, 9 KO, 1 SUB) pokonał przez KO w pierwszej rundzie Jimiego Manuwę (17-6, 15 KO, 1 SUB).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze