ME w wioślarstwie: Polska dwójka ze złotym medalem, to nie koniec

Inne
ME w wioślarstwie: Polska dwójka ze złotym medalem, to nie koniec
fot. PAP/EPA

Startujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Fabian Barański, czasem 6.13,51, zdobyli złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w Lucernie. Zaledwie 0,09 s wolniejsi byli Szwajcarzy Barnabe Delarze i Roman Roeoesli. Trzecie miejsce zajęli Rumuni Ioan Prundeanu i Marian-Florian Enache - 6.13,96.

Biało-czerwoni po 500 metrach zajmowali trzecie miejsce. Na prowadzenie wyszli tuż przed połową dwukilometrowego dystansu i już go nie oddali.

 

Ziętarski po medale wielkich imprez sięgał już w 2017 roku. Wówczas w parze z Mateuszem Biskupem był drugi w mistrzostwach świata w amerykańskiej Sarasocie i w mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. Barański to natomiast ubiegłoroczny młodzieżowy wicemistrz Europy z Brześcia (razem z Mateuszem Świętkiem).

 

Godzinę wcześniej startujący w jedynce wagi lekkiej w Lucernie Artur Mikołajczewski, czasem 6.58,98, zdobył srebrny medal. Szybszy od Polaka okazał się tylko Węgier Peter Galambos - 6.57,00. Trzecie miejsce zajął Włoch Martino Goretti - 7.02,27.

 

W niedzielnych finałach zaprezentują się jeszcze trzy polskie osady. Wśród nich broniące tytułu w czwórce podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann oraz brązowe medalistki sprzed roku Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki.

 

Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą mistrzostwa świata w Linzu (25 sierpnia - 1 września), które będą też najważniejszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze