Nice 1 liga żużlowa: PGG ROW Rybnik - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Żużel

Czas na rundę rewanżową rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej. W 8. serii spotkań dojdzie do ciekawie zapowiadającej się rywalizacji w Rybniku, gdzie PGG ROW zmierzy się z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Będzie to zatem konfrontacja wicelidera z liderem tabeli. W pierwszym starciu obu drużyn beniaminek wykorzystał atut własnego toru i zwyciężył 47:42. Transmisja rewanżu w Polsacie Sport Extra.

W Ostrowie Wielkopolskim emocji nie brakowało, o czym świadczy końcowy wynik tego meczu. Rewelacyjny beniaminek pokonał kandydata do awansu do PGE Ekstraligi różnicą pięciu punktów i dzięki temu jest liderem tabeli. W barwach gospodarzy znakomicie zaprezentował się Aleksandr Łoktajew, który zdobył dwanaście oczek z bonusem. Tradycyjnie na wysokim poziomie pojechał doświadczony Grzegorz Walasek. Indywidualny Mistrz Polski z 2004 roku zanotował w pierwszym starcie defekt, ale w kolejnych gonitwach był już niedościgniony. Trzecim liderem ostrowian był Duńczyk Nicolai Klindt.

Wobec dobrej postawy całej drużyny, menadżer Mariusz Staszewski postanowił wydelegować identyczne zestawienie na rewanż w Rybniku. W ekipie z Górnego Śląska pozostaje jeden znak zapytania pod numerem dwunastym. Kandydatów na to miejsce nie brakuje w postaci Nicka Morrisa, Daniela Bewleya oraz Linusa Sundstroema. Ten ostatni jednak zawiódł w Ostrowie, gdzie zdobył tylko trzy oczka. Na równym poziomie pojechał kwartet Troy Batchelor, Siergiej Łogaczow, Mateusz Szczepaniak i Kacper Woryna, lecz żaden z nich nie ustrzegł się wpadek, stąd wyjazdowa porażka.

W Rybniku zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy postarają się nie tylko wygrać, ale również zgarnąć punkt bonusowy. Ostrovia pojedzie bez żadnej presji i być może pokusi się o dużego kalibru niespodziankę.

PGG ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Łogaczow
11. Mateusz Szczepaniak
12.
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. Mateusz Tudzież

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
1. Aleksandr Łoktajew
2. Sam Masters
3. Tomasz Gapiński
4. Nicolai Klindt
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Transmisja meczu PGG ROW Rybnik - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski o godz. 14:30 w Polsacie Sport Extra.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze