ATP Challenger w Poznaniu: Hurkacz wyszedł z opresji i gra dalej

We wtorek rywalizację w tenisowym challengerze w Poznaniu zainaugurował zajmujący 44. miejsce w rankingu ATP Hubert Hurkacz, który w stolicy Wielkopolski broni tytułu. Polak miał problemy z Danielem Altmaierem tylko w pierwszym secie, ale po wygranej w tie-breaku wszystko wróciło już do normy. Polak wygrał 7:6, 6:0 i zameldował się w trzeciej rundzie.

Wrocławianin do stolicy Wielkopolski przyjechał prosto z Paryża, gdzie odpadł w pierwszej rundzie turnieju wielkoszlemowego French Open. Pierwszym rywalem Hurkacza, który jest rozstawiony z "1", a w pierwszej rundzie miał wolny los, był Daniel Altmaier. Niemiec na dzień dobry dość gładko pokonał Rosjanina Tajmuraza Gabaszwiliego 6:4, 6:0. Altmaier aktualnie jest 530. w rankingu, ale ma dopiero 20 lat i świetlaną przyszłość przed sobą.

Od Hurkacza jest młodszy o 19 miesięcy, ale w pierwszym secie nie miał oporów, żeby sprawić sporo problemów starszemu koledze po fachu. Przełamał Hurkacza już w piątym gemie i wyszedł na prowadzenie 3:3, które chwilę później podwyższył. Reakcja Polaka była jednak znakomita i stracony serwis podziałał na niego jak płachta na byka. Wygrał trzy gemy z rzędu, a do stanu 6:6 obydwaj wygrywali już swoje podania. W tie-breaku Hurkacz skorzystał jednak ze swojego doświadczenia i wygrał go 7-5.

Wydawało się, że taki scenariusz zniechęci do dalszej walki Niemca, ale ten jak lew walczył w pierwszym gemie drugiej partii. Altmaier z całych sił starał się utrzymać swoje podanie, ale po kilkunastu minutach walki i aż 17 rozegranych akcjach stracił serwis. Później Hurkacz zrobił już z młodszego przeciwnika Miazgę, gładko wygrywając kolejne gemy i całe spotkanie 7:6, 6:0.

W kolejnej rundzie Hurkacz zmierzy się z rozstawionym z "14" i zajmującym 166. miejsce w rankingu ATP Enrique Lopezem-Perezem. To spotkanie już w czwartek. Od piątku rozpoczniemy zaś transmisje z Poznania. Piątkowe ćwierćfinały i sobotnie półfinały w Polsacie Sport Extra. Transmisja finału w niedzielę o godzinie 13.00 w Polsacie Sport News.

Z turnieju w Poznaniu odpadli już wszyscy pozostali reprezentanci Polski. W poniedziałek przegrali Kacper Żuk, Michał Dembek i Daniel Michalski, a we wtorek odpadł Wojciech Marek, który zmierzy się z Amerykaninem Sekou Bangourą. Hurkacz będzie więc bronił honoru biało -czerwonych w stolicy Wielkopolski.