Liga Narodów siatkarek: Polska – Serbia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polskie siatkarki rozpoczynają zmagania w trzecim turnieju Ligi Narodów. Na inaugurację zawodów w belgijskim Kortrijk zmierzą się z reprezentacją Serbii. Relacja na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Serbia na Polsatsport.pl od godziny 17.15.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego udanie rozpoczęły rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Na inaugurację uległy co prawda Włoszkom 2:3 po zaciętym boju, ale kolejne spotkania turnieju w Opolu zakończyły się po myśli biało-czerwonych. Wygrały 3:1 z Niemcami i 3:0 z Tajlandią. Turniej w holenderskim Apeldoorn to komplet zwycięstw Polek. Pokonały Bułgarię 3:1, Brazylię 3:2 oraz Holandię 3:1. Pięć zwycięstw i jedna porażka to bilans, który lokuje drużynę w czołówce tabeli Ligi Narodów. Czy w belgijskim Kortrijk zdołają utrzymać wysoką pozycję?
 
Polki zagrają z Serbią, Belgią i Rosją. Na pierwszy ogień pójdą Serbki. Aktualne mistrzynie świata w sześciu meczach uzyskały bilans 3 zwycięstwa – 3 porażki (9 punktów), co daje im ósme miejsce w klasyfikacji. W Belgradzie pokonały Holandię 3:0 oraz Koreę Południową 3:1, uległy natomiast 0:3 Turcji. Drugi turniej to rywalizacja w Conegliano, gdzie uległy USA 1:3 i Włochom 1:3, przecinając te porażki zwycięstwem 3:1 nad Dominikaną.
 
W reprezentacji Polski, w porównaniu z poprzednim turniejem w drużynie zaszła jedna zmiana. Dotyczy ona pozycji libero: Paulinę Maj-Erward zastąpiła Monika Jagła. W składzie reprezentacji Serbii jest kilka siatkarek znanych z występów w polskiej lidze, choćby Ana Bjelica, Bianka Busa, Maja Savic, Sladana Mirkovic czy Jelena Blagojevic. 
 
Relacja na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Serbia na Polsatsport.pl od godziny 17.15.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze