Gladyr wraca do PlusLigi!

Siatkówka
Gladyr wraca do PlusLigi!
fot. Cyfrasport

Środkowy Jurij Gladyr wraca na polskie parkiety! Siatkarz podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Umowa będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok.

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik większość swojej kariery związał z polską ligą. W 2008 roku trafił z Łokomotywu Kijów na rok do AZS Politechniki Warszawskiej, skąd następnie przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny spędził łącznie siedem lat, zdobywając z nim: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV. Później jeszcze przez rok występował w naszym kraju, tym razem broniąc barw PGE Skry Bełchatów. W tym czasie wzbogacił swoją kolekcję o srebro mistrzostw Polski. W przyszłym sezonie wzmocni drużynę z Jastrzębia-Zdroju.
 
– Jastrzębski Węgiel to klub, który zawsze gra o najwyższe cele i przed każdym sezonem wysoko zawiesza sobie poprzeczkę. To jest klub z historią, w którym grało wielu znakomitych zawodników i w którym pracowali świetni trenerzy. Właśnie w takim klubie chcę kontynuować swoją karierę – powiedział Gladyr.
 
Ostatnie dwa sezony spędził poza Polską. Najpierw przez rok występował w tureckim Fenerbahçe Stambuł (Superpuchar Turcji), a minione rozgrywki zakończył we włoskim Emma Villas Siena. Według rankingu ligi tureckiej Gladyr był najlepszym środkowym ligi, zaś w Italii sezon zasadniczy zakończył w czołówce środkowych ligi (czwarte miejsce).
 
– Jurija Gladyra pamiętam jeszcze z moich początków pracy w Polsce. To wysokiej klasy zawodnik, z wielkim sercem do gry i znakomitymi umiejętnościami. To co ważne, to jego ogromne doświadczenie, które może okazać się bezcenne dla zespołu. Składają się na to długie lata występów w Polsce, rok spędzony w Turcji i ostatnio sezon we Włoszech. Jest to dokładnie taki zawodnik, jakiego potrzebowaliśmy. Uważam, że Jurij będzie jednym z kluczowych graczy w naszym zespole – przyznał trener jastrzębian Roberto Santilli.
 
Sam zawodnik również nie krył swojej radości z podpisania umowy. 
 
– Wracam do kraju, w którym grałem przez wiele lat, który mi się podoba i w którym zarówno ja, jak i moja rodzina czujemy się bardzo dobrze, jak w domu. Wszystko złożyło się "na tak". Jestem zadowolony z powrotu do PlusLigi – podkreślił Gladyr.
 
Istotna informacja w kontekście pozyskania zawodnika jest taka, że Jurij Gladyr będzie występować w Jastrzębskim Węglu jako Polak. – Zarówno siatkarz, jak i my jako klub dopełniliśmy wszelkich wymogów formalnych w tym zakresie. Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, kwestia ta została pomyślnie dla nas usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Tym samym Jurij nie będzie zajmował miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców wedle limitu obowiązującego w PlusLidze – poinformował prezes klubu Adam Gorol.
 
 
Jurij Gladyr
 
Urodzony: 08.07.1984r. w Połtawie
Wzrost/waga: 202 cm/96 kg
Zasięg w ataku: 360 cm
Zasięg w bloku: 330 cm
 
Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahce Stambuł, Emma Villas Siena.
RM, Jastrzębski Węgiel

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze