Łódzkie kluby walczą dalej w Lidze Mistrzów!

Dwa polskie kluby pozostały w grze w beachsoccerowej Lidze Mistrzów. W rywalizacji mężczyzn w 1/16 finału KP Łódź pokonał po dogrywce białoruski Grodnooblsport 4:3 i czwartek, w walce o ćwiercfinał, zmierzy sie z ukraińskim BSC Vybor. W czwartek rywalizację w 1/8 finału kobiet rozpocznie też Lady Grembach Łódź, który zagra z Mistrzem Francji, Marseille Beach Team.

Grodnooblsport to aktualny mistrz Białorusi, mający w składzie wielu aktualnych reprezentantów kraju. Łodzianie zagrali bez Konrada Kubiaka, który pauzował za czerwoną kartkę. Pierwsza tercja zakończyła sie dwubramkowym prowadzeniem podopiecznych Marcina Stanisławskiego. Najpierw bramkarza rywali płaskim strzałem pokonał Daniel Krawczyk, a chwile później wynik spotkania podwyższył Brazylijczyk Jordan Soares.

W drugiej odsłonie ponownie trafił Krawczyk, który chwile później miał szansę, aby zaliczyć hattrick, ale górą tym razem był bramkarz ekipy z Grodna. Białorusini zdołali zmniejszyć wynik spotkania za sprawą Sawicza. W trzeciej tercji po bramkach Konstantinowa i Czajkowskiego Grodnoblsport zdołał doprowadzić do remisu.

W samej koncówce łodzianie musieli przez dwie minuty grać w osłabieniu, po czerwonej kartce, którą zobaczył Paulinho. KP zdołało przetrzymać do dogrywki, a w niej decydujący cios zadał Artur Popławski. Rywale nie byli już w stanie odpowiedzieć golem. Dzięki tej wygranej ekipa KP Łódź awansowała do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z ukraińskim zespołem BSC Vybor Dnipropietrowsk, który w 1/16 finału wygrał z bułgarskim Spartakiem Varna 7:6. - Szkoda że nie zamknęliśmy tego meczu wcześniej, bo przy wyniku 3:0 mieliśmy trzy, cztery dogodne sytuacje. Walczyliśmy do końca i udało się wyszarpać to zwycięstwo - mówił po ostatnim gwizdku strzelec finałowego gola, Artur Popławski.

Nie udało się powtórzyć wyniku KP Łódź drugiemu naszemu zespołowi w rywalizacji mężczyzn - Boce Gdańsk. Wicemistrzowie Polski walkę o awans do 1/8 finału przegrali z rosyjską Deltą Saratow 1:3 i tym samym pożegnali się z turniejem.

W rywalizacji kobiet trzecie zwycięstwo odniosły zawodniczki BSC Lady Grembach Łódź, które w swoim ostatnim meczu grupowym pokonały 2:1 holenderski zespół Beach Soccer Zeeland. Bramki dla podopiecznych Jarosława Jagielskiego zdobyły Saki Kushiyama i Katarzyna Borowiec. Mistrzynie Polski z kompletem punktów wygrały swoją grupę i w 1/8 finału zagrają z mistrzyniami Francji – Marseille Beach Team.

Drugi nasz przedstawiciel w rywalizacji kobiet - Red Devils Ladies Chojnice nie zdołał awansować do najlepszej szesnastki i podopiecznym Marcina Synoradzkiego na pocieszenie pozostanie rywalizacja o miejsca 17-20.

Wyniki i tabela meczów z udziałem polskich klubów w rywalizacji kobiet i mężczyzn:

MĘŻCZYŹNI:

WYNIKI 1/16 FINAŁU:

KP Łódź - Grodnooblsport Grodno (Białoruś) 4:3 po dogrywce (2:0, 1:1, 0:2, 1:0).

Bramki dla KP: Daniel Krawczy 2 oraz Jordan Soares i Artur Popławski po 1. Skład KP: Dariusz Słowiński, Łukasz Świdnicki (bramkarze) - Paulinho, Jordan Soares, Artur Popławski, Daniel Krawczyk, Jakub Jesionowski, Filip Gac, Karim Madani, Dominik Depta, Tomasz Poźniak. Trener: Marcin Stanisławski.

BSC Boca Gdańsk - Delta Saratow (Rosja) 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Bramka dla Boki: Witold Ziober. Boca Gdańsk: Maciej Marciniak, Patryk Sobczak (bramkarze) - Tomasz Wydmuszek, Alejandro, Adam Bogacz, Lucas Calmon, Łukasz Trzaskowski, Kamil Kucharski, Daniel Baran, Witold Ziober, Artur Meloyan, Marek Widzicki. Trener: Jarosław Włodkowski.

KOBIETY:

Grupa F (wyniki):

Djurgardens IF FF (Szwecja) - Fundacio Terrassa (Hiszpania) 7:0.

Lady Grembach Łódź - Beach Soccer Zeeland (Holandia) 2:1.

Bramki dla Lady Grembach Łódź: Saki Kushiyama, Katarzyna Borowiec. Skład Lady Grembach Łódź: Anna Król i Agata Pacler (bramkarki) oraz Katarzyna Borowiec, Dagmara Suskiewicz, Kinga Kurek, Barbara Colodetti, Adriele Rocha, Saki Kushiyama, Monika Walak, Katarzyna Pioruńska, Katarzyna Żak i Magdalena Pacler. Trener Jarosław Jagielski.