LSK: Alagierska zostaje w ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
LSK: Alagierska zostaje w ŁKS Commercecon Łódź
fot. Cyfra Sport

Reprezentacyjna środkowa Klaudia Alagierska jest kolejną siatkarką, która przedłużyła swój kontrakt z ŁKS Commercecon. Klub z Łodzi w minionych rozgrywkach wywalczył mistrzowski tytuł, a 23-letnia zawodniczka była najlepszą blokującą rozgrywek.

Alagierska w mienionym sezonie była podstawową środkową klubu z Łodzi, który pod koniec kwietnia, po 36 latach przerwy, odzyskał tytuł mistrza kraju. Duży udział w tym sukcesie miała zawodniczka urodzona w Milanówku. Siatkarka triumfowała w rankingu najlepiej blokujących ligi oraz dwa razy odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu (MVP), w tym za występ w ostatnim finałowym pojedynku.

 

23-letnia środkowa dołączyła do ŁKS przed rokiem. Wcześniej grała m.in. w Legionovii Legionowo oraz Sparcie Warszawa.

 

Obecnie Alagierska występuje w reprezentacji Polski w cyklu turniejów Ligi Narodów. W meczu z Holandią w Apeldoorn popisała się świetną serią zagrywek – od stanu 17:20 do 25:20.

 

Alagierska jest piątą zawodniczką, która będzie reprezentowała barwy ŁKS w kolejnym sezonie. Wcześniej swój kontrakt przedłużyła 23-letnia atakująca reprezentacji Polski Monika Bociek oraz 31-letnia libero Krystyna Strasz, 25-letnia przyjmująca Aleksandra Wójcik, a obowiązującą umowę ma 20-letnia przyjmująca Daria Szczyrba. Przyszłość pozostałych zawodniczek, które występowały ostatnio w Łodzi, nie jest jeszcze znana. Prezes ŁKS Hubert Hoffman przyznał, że po sukcesie otrzymały one oferty z innych czołowych klubów ekstraklasy, a brazylijska przyjmująca Regiane Bidias zamierza wrócić do ojczyzny.

 

WYNIKI I TABELA LSK

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze